Pszczółki

 • "Międzynarodowy Dzień Kropki"

  15 września Pszczółki  uroczyście obchodziły Międzynarodowy dzień Kropki. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania o małej kropce. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.
  Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce "i", kropkach biedronki a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie z dziećmi wykonaliśmy zadania matematyczne z udziałem kolorowych kropek, a potem żółtą farbą tworzyliśmy  swoje kropki na kartce papieru- tak po prostu.

  Czytaj Więcej o: "Międzynarodowy Dzień Kropki"

  2020-09-23

 • „Oto właśnie sprawa taka, dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka”.

  „Każdy przedszkolak dobrze wie,

  że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

  od najmłodszego, aż po starszaka,

  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

   

  Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.

  Już od samego rana, w przedszkolu panowała wesoła atmosfera, natomiast pani dyrektor Łucja Wieczorek, odwiedzając naszą grupę, życzyła dzieciom miłego świętowania.

  Panie nauczycielki przygotowały dla dzieci różne atrakcje, m.in. zabawy integracyjne z chustą animacyjną Klanzy, tunel., zawody sportowe.  Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania każdy przedszkolak otrzymał kolorowy dyplom "Super przedszkolaka" oraz małą niespodziankę.

  Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.

  Pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” /J. Korczak/

  Czytaj Więcej o: „Oto właśnie sprawa taka, dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka”.

  2020-09-23

 • „Idzie lasem Pani Jesień, kolorowe kosze niesie”

  Dnia 22 września  w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste powitanie jesieni.Dzieci już od rana z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały  jesienne kompozycje i dekoracje. Następnie wszyscy wyszli do ogrodu przedszkolnego gdzie czekało na nie wiele atrakcji. Pani Jesień w towarzystwie Jarzębinek „przyniosła” dzieciom ze sobą wielki kosz pełnym darów: jabłek, gruszek, orzechów, kasztanów... Wspólnie z dziećmi tanecznym krokiem bawiła się w rytm muzyki. Dzieci odgadywały zagadki związane z jesienią. Każda z grup zaprezentowała krótką część artystyczną. Na koniec dzieci wykonały piękne i kolorowe prace plastyczne o tematyce jesiennej. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku – kończącym się lecie i nadchodzącej jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

  Czytaj Więcej o: „Idzie lasem Pani Jesień, kolorowe kosze niesie”

  2020-09-23

 • "Dzień Chłopaka"

  30 września, we wszystkich grupach wiekowych, obchodziliśmy ,,Dzień Chłopaka".

  Z tej okazji dziewczynki wręczyły chłopcom drobne upominki i złożyły życzenia.

  Z każdej sali dochodziły dźwięki muzyki, słychać było śpiew i wesołe ,, sto lat".

  To był wspaniały dzień do okazywania sobie szacunku i chęci sprawiania drobnych przyjemności drugiemu człowiekowi.

  Takie wartości należy pielęgnować nie tylko od święta, ale także na co dzień.

  Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Chłopców!

  Czytaj Więcej o: "Dzień Chłopaka"

  2020-09-30

 • "Gramy w zielone- święto drzewa"

  "Miłości do przyrody nie trzeba się uczyć, ale na pewno warto ją pielęgnować".

  W piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień drzewa. Tego dnia w naszej grupie obowiązywał kolor zelony, a zajecia związane były z tematyką  drzew połączone z zadaniami matematycznymi. W naszej grupie na zajęciach towarzyszyła nam mata do kodowania. Mata pozwala na kształcenia logicznego i analitycznego myślenia u dziecka. Umożliwia naukę kodowania, odkodowywania, układania, porządkowania, sortowania i klasyfikowana wg cech kształtu i liczb od 1 do 6.

  Z okazji " Dnia drzewa" gościliśmy również Pana Leśniczego, który opowiedział nam o swojej pracy. Opowiadał jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Dzieci dowiedziały się, że leśnicy bardzo cenią sobie obecność takich ptaków jak dzięcioły (które są nazywane ptasimi lekarzami drzew) oraz sikorek (które zjadają mnóstwo owadów szkodzących drzewom). Poznaliśmy róznież różne rodzaje drzew i ich nazwy. Zwieńczeniem tego spotkania było wspólne zasadzenie drzewka w ogrodzie przedszkolnym. Pan leśniczy przyniósł w tym dniu w prezencie dla małych przedszkolaków interesujące książki o tematyce przyrodniczej.

  Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za tak ciekawe, przyrodnicze spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne!

  Czytaj Więcej o: "Gramy w zielone- święto drzewa"

  2020-10-10

 • "Dbamy o naszą higienę w czasie pandemii"

  Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i związane z tym ryzyko zachorowania budzi w nas niepokój. Jest to sytuacja trudna, z którą nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Nasze obawy  udzielają się też dzieciom, które zawsze nas bacznie obserwują i momentalnie wyczuwają nasze emocje. Nie zostawiajmy dzieci z tymi emocjami samych sobie. Wyjaśnijmy im w prosty i konkretny sposób, adekwatny do wieku co się aktualnie dzieje, np. odwołując się do ich doświadczenia. Można skorzystać z książeczek, bajek audio, materiałów ilustrowanych dot. bieżącej sytuacji, które pomogą rozpocząć z dzieckiem rozmowę.

  12 października dzieci z grupy "Pszczółki" miały okazję obejrzeć krótką bajkę o koronawirusie oraz film edukacyjny wyjaśniający dzieciom pojęcia związane z koronawirusem. Działania te mają na celu przybliżyć najmłodszym, o co w ogóle chodzi z pandemią, kwarantanną i innymi trudnymi słowami, które na co dzień słyszą dzieci. Przedszkolaki utwaliły sobie również sposoby dbania o higienę, dzięki którym możemy obronić się przed wirusami. To jest też dobry czas do edukowania dzieci na temat zdrowego stylu życia i budowania własnej odporności, która jest najlepszą obroną w walce z wirusem.

  Na koniec wykonały kartę pracy, która pokazywała jeden z najlepszych sposobów na ochronę przed wirusem - prawidłowe mycie rąk.

  Życzymy wszystkim dużo siły i zdrówka w tym trudnym czasie!

  Czytaj Więcej o: "Dbamy o naszą higienę w czasie pandemii"

  2020-10-14