Aktualności

 • "O czym szumi las" - Święto Drzewa

       12 października obchodziliśmy "Święto Drzewa". W tym dniu dominował w naszym stroju kolor zielony.  We wszystkich grupach wiekowych przeprowadzone zostały zajęcia związane z tematyką drzew, ich budowy, znaczenia dla człowieka, zwierząt i przyrody. Nasze małe przedszkolaki z grupy „Pszczółki” przygotowały inscenizację pt. „O czym szumi las”. Na zakończenie wszystkie dzieci złożyły przysięgę „Małego Ekologa”.

  Przedszkolaki zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!!!

  Nie będziemy łamać gałązek, drzew i krzewów.
  Nie będziemy deptać trawników!
  Nie będziemy w lesie krzyczeć!
  Będziemy wrzucać śmieci do kosza!
  Będziemy zimą dokarmiać ptaki i zwierzęta!
  Będziemy oszczędzać wodę i prąd!
  Obiecujemy! My mali obrońcy przyrody!

       Tego dnia gościliśmy również Pana Leśnika, który opowiedział nam o swojej pracy. O tym jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Dzieci dowiedziały się, że leśnicy bardzo cenią sobie obecność takich ptaków jak dzięcioły (które są nazywane ptasimi lekarzami drzew) oraz sikorek (które zjadają mnóstwo owadów szkodzących drzewom). Poznaliśmy również różne rodzaje drzew i ich nazwy. Zwieńczeniem tego spotkania było wspólne zasadzenie drzewka w ogrodzie przedszkolnym.

  Czytaj Więcej o: "O czym szumi las" - Święto Drzewa

  2021-10-12

 • "Bezpieczna droga do przedszkola"

       01 października nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z sierż.szt. Krzysztofem Sekułą, oraz sierż.szt. Karoliną Parzyszek Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie. Podczas wizyty nasi goście zapoznali dzieci z zasadami ruchu drogowego w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola+”. Omówili również podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznali ze znakami drogowymi i numerem alarmowym. Pokazali także jak oznaczone są przejścia dla pieszych oraz co oznaczają kolory na sygnalizatorach. Sierżant Krzysztof Sekuła przypomniał o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego, a tym samym poprawiają jego bezpieczeństwo. Zaprosił wszystkie dzieci do zajęć praktycznych, które dotyczyły bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci z pełną odpowiedzialnością podeszły do zadania i bezbłędnie pokonały, w obecności opiekunów oraz naszych gościruchliwe skrzyżowanie. Po tym bezpiecznie wróciły do przedszkola.

  Czytaj Więcej o: "Bezpieczna droga do przedszkola"

  2021-10-03

 • "Żegnaj, lato, na rok, stoi jesień za mgłą..." - Optymistyczne pożegnanie Lata i powitanie Jesieni

       

  16 września nasze kochane przedszkolaki uroczyście pożegnały lato i powitały jesień. Nadejście jesieni, kolejnej pory roku, było doskonałą okazją do wspólnej zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście pożegnać Panią Lato. Wszystkie grupy przedszkole przybyły na spotkanie, przebrane w różnobarwne kolory jesieni oraz barwne wianki. Wspólnie z całą społecznością przedszkolną odśpiewaliśmy piosenkę żegnającą lato. Następnie pojawiła się postać Pani Jesieni, która przy melodii powitała nasze przedszkolaki. Głośne oklaski powitały złotą Panią Jesień, która zadawała przeróżne zagadki dzieciom. Zapanowała radosna atmosfera a pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Tego dnia wraz z nami bawiła się „Mała Orkiestra Dni Naszych”, było nam bardzo miło usłyszeć naszych zaprzyjaźnionych muzyków po tak długiej przerwie. Bogato zastawiony stół biesiadny umilił wspólnie spędzony czas.

   

  Czytaj Więcej o: "Żegnaj, lato, na rok, stoi jesień za mgłą..." - Optymistyczne pożegnanie Lata i powitanie Jesieni

  2021-09-20

 • "Oto właśnie sprawa taka – dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka"

       20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzieci z wszystkich grup spotkały się w ogrodzie przedszkolnym i rozpoczęły świętowanie od odśpiewania hymnu „Optymistycznego przedszkolaka” oraz wielu innych piosenek. Tego dnia nasze przedszkole odwiedzili mili goście, których nie mieliśmy jeszcze okazji gościć. Dzieci zostały zapoznane z alpakami. Poznały charakterystyczne cechy tych zwierząt, a także poznały rasy alpak. Każdy uczestnik spotkania miał okazję pogłaskania oraz poczęstowania ich marchewką. Nasi goście chętnie uczestniczyli w spotkaniu z przedszkolakami.  Alpaki chętnie dawały się pogłaskać i przytulić. Nasze przedszkolaki były zachwycone futrzanymi gośćmi.

  Czytaj Więcej o: "Oto właśnie sprawa taka – dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka"

  2021-09-20