Krasnale

 • Spotkanie z Ekspertem - Prokurator

  Uśmiech

       16 września grupę „Krasnali” odwiedził wyjątkowy gość. W ramach realizacji kierunków oświatowych tzn. Poznawania zawodów mieliśmy okazję dowiedzieć się na czym polega praca prokuratora. Nasz szczególny gość to Wójek Jasia, który przywdziawszy togę prokuratorską wyjaśnił Krasnalom  czym jest Sąd, kto to prokurator, czym zajmuje się obrońca w sądzie,  kim jest adwokat i jak się zachować gdy ktoś ukradnie nam hulajnogę. Tematy były trudne, poważne ale bardzo interesujące. 

  Dziękujemy bardzo za poświęcony nam czas oraz podzielenie się z nami wiedzą. Zapraszamy rodziców, wójków, ciocie oraz przyjaciół naszych najbliższych do dzielenia się wiedzą z dziećmi na temat własnej pracy, zawodu jaki państwo wykonujecie. 

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z Ekspertem - Prokurator

  2019-09-19

 • "Witaminowe nutki" - grające warzywa i owoce

            18 września  "Akademia Pana Kleksa" rozbrzmiała fascynującą muzyką. Tę muzykę tworzyła niezwykła osoba.  Pan Andrzej,  bo o nim mowa wykonuje  instrumenty  muzyczne z warzyw i owoców. Dzwięki  wydobywające się  z marchewki, pietruszki, jabłka to istny fenomen. Dzieci nie dowierzały w to co widzą i słyszą a przedszkole na tą jedną chwilę stało się prawdziwą Filcharmonią. 

  Dziękujmy Panu Andrzejowi za poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie.  

   

  Czytaj Więcej o: "Witaminowe nutki" - grające warzywa i owoce

  2019-09-20

 • „Jesienny bal witaminek”

           26 września w „Akademii Pana Kleksa„ odbył się Jesienny Bal Witaminek, dzieci w tym dniu kosztowaly  darów sadów  i ogrodów, dowiedziały się również jak ważne są dla naszego organizmu te produkty. Jedynym warunkiem uczestnictwa w balu był odpowiedni strój - przebranie za owoc lub warzywo. Po skończonej zabawie WSZYSTKO TRAFIŁO DO KRASNALOWEGO  BRZUCHA!!!!.

  mniam, mniam pycha pycha !!!

  Czytaj Więcej o: „Jesienny bal witaminek”

  2019-09-29

 • „Dyniowe Inspiracje” - matematyka w kolorach

         Dyniowe Inspiracje” - to jeden z tematów realizowanych w przedszkolu w ramach programu ”Matematyka w kolorach”.  Najważniejszym zadaniem Krasnali w tym dniu było przynieść do przedszkola jedną dynię, a potem to już tylko zabawa. Podstawowym narzędziem badawczym każdego Krasnala w dniu pomarańczowym był centymetr. Dzieci mierzyły, ważyły, porównywały wielkości, liczyły i klasyfikowali,  matematyka na najwyższym poziomie!!!!. Największą dynie do przedszkola przyniosła Lenka - brawo dla Lenki dobra z niej ogrodniczka. Uśmiech

  Czytaj Więcej o: „Dyniowe Inspiracje” - matematyka w kolorach

  2019-09-29