Pieguski

 • Dzień Brytyjski


       16 lutego w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Angielski". Tego dnia dzieci poznały ciekawostki Królestwa, dowiedziały się co najczęściej jadają Brytyjczycy i co warto zobaczyc w stolicy Angli Londynie. 

    Na podwieczorek Pieguski delektowały się ciasteczkami własnej produkcji, i popijały herbatkę według zwyczaju Anglików.

  Czytaj Więcej o: Dzień Brytyjski

  2021-02-18

 • Kuchcikowo w naszej grupie.

  W poniedziałek 15.02.21 r., dzieci z grupy Pieguski ,                                                            Znalezione obrazy dla zapytania: ciastka z anglii

              przygotowywały się do : British  Day.

   W ramach  kuchcikowa , przygotowywaliśmy ciasteczka , które będziemy próbować , podczas wizyty  u królowej. Z pewnością napijemy się też herbatki , może uda się zamienić kilka słów w jęz. angielskim.                                                 

  Czytaj Więcej o: Kuchcikowo w naszej grupie.

  2021-02-15

 • „Dzień dobrego słowa”

  12 lutego w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dobrego Słowa". Pieguski znają ważne słowa jakie zmieniają świat. Proszę, Przepraszam, Dziękuje to codzienne drogowskazy bez których droga do doskonałości była by trudna. Maluszki w tym dniu poznały sekret Drzewa Życzliwości, szukały połówki złamanego serca oraz wykonały urocze walentynki dla ukochanego chłopca i dziewczynki.

  Czytaj Więcej o: „Dzień dobrego słowa”

  2021-02-14

 • Urodziny Olgi

  v

  Dziś obchodziliśmy urodzinki Olgi   Znalezione obrazy dla zapytania: tort 4 latak

  Piosenka urodzinowa

  „Musi minąć cały jeden długi rok,
  zanim Ziemia wokół Słońca zrobi krąg.
  Jeden rok, długi rok,
  cały jeden długi rok,
  zanim Ziemia wokół Słońca zrobi krąg”

  Wykorzystująć metodę Montessori  w organizacji  urodzin , dzieci uczą się orientacji w czaso przestrzeni . Chodząc  wokół słońca , każdy rok  zaznaczają koralami . Dziś Olga na każdym talerzyku, symbolizujacym pory roku układała korale , a wszyscy je pożniej liczyli : jeden, dwa. trzy, cztery.

  Olga pokazywała zdjęcia z różnych okresów swojego życia, przyniosła pierwsze swoje buciki . Nie zabrakło tradycyjnego " Sto lat, sto lat..." słodkości  i oczywiście książeczki urodzinowej , wykonanej dla Jubilatki przez dzieci . 

   

  Czytaj Więcej o: Urodziny Olgi

  2021-02-08

 • Święto Babci I Dziadziusia.

  Drogie Babcie, Drodzy Dziadkowie z okazji Waszego Święta wnuczęta przygotowały dla Was życzenia. Piosenką i wierszem przekazują Państwu miłość, szacunek , radość . My wychowawcy dołaczamy się do życzeń , życząć Każdej Babci i Każdemu Dziadkowi naszych Piegusków, w tym trudnym czasie : zdrowia, optymizu, energi , wielu powodów do usmiechu i zadowolenia z dzieci i wnucząt! 

  Czytaj Więcej o: Święto Babci I Dziadziusia.

  2021-01-23