Jeżyki

 

 

 • XII Święto Optymizmu oraz "The Voice of Kleks - Święto naszej Akademii

  Dzisiaj mieliśmy wspaniałą okazję uczestniczyć w XII Święcie Optymizmu oraz Święcie naszej Akademii w Publicznym Przedszkolu Nr 2 "Akademia Pana Kleksa"! Pod hasłem "The Voice of Kleks" dzieci prezentowały utwory muzyczne z repertuaru dziecięcego, a na koniec odbył się interaktywny koncert zespołu DeeDee & Tonio Metrum Event! Dzieci świetnie się bawiły przy rytmach muzyki i brały udział w licznych zabawach ruchowych! Nie mogło też zabraknąć przemarszu z królewskimi dywanami, wykonanymi przez dzieci podczas zajęć! W tym wyjątkowym dniu gościliśmy także byłych absolwentów uczniów klasy IB z Pnią  Izabelą Ćwiertniewską z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. I Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie! Razem z nami obchodzili XII jubileusz Optymizmu, co dodatkowo umocniło pozytywne emocje!

  Czytaj Więcej o: XII Święto Optymizmu oraz "The Voice of Kleks - Święto naszej Akademii

  2023-05-15

 • Urodziny w Przedszkolu

  W dniu urodzin życzymy Ci Potrusiu wspaniałego dzieciństwa.
  Niech każdy Twój dzień wypełnia radosny śmiech i beztroska zabawa.
  Niech miłość bliskich i przyjaciół dodaje Ci odwagi do poznawania świata.
  Niech nowe umiejętności i nauka przychodzą Ci łatwo oraz dostarczają jak najwięcej frajdy.

  Czytaj Więcej o: Urodziny w Przedszkolu

  2023-05-15

 • Urodziny w Przedszkolu

  Dużo uśmiechu, a mało złości, 

  Jak najmniej smutków, a wiele radości, 

  Długich wakacji i moc słodyczy, 

  Tego Ci dzisiaj  grupa Jeżyków życzy!

   

  Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im także kiedy mogą bawić się wspólnie z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Tym razem swoje święto miała: KASIA. Wspólnie zaśpiewaliśmy słynne "STO LAT", złożyliśmy życzenia urodzinowe i wręczyliśmy mały upominek. Był czas na słodki poczęstunek i zabawę przy muzyce. Dzieci bawiły się wspaniale. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia!

  Czytaj Więcej o: Urodziny w Przedszkolu

  2023-05-04

 • Dzień Flagi

  „Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
  A na tej fladze, biel i czerwień,
  Czerwień to miłość,
  Biel serce czyste,
  Piękne są nasze barwy ojczyste.

                               Czesław Janczarski „Barwy ojczyste”

   

    Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi,   a także  rozwijając  poczucie przynależności narodowej wzięliśmy  udział   w obchodach Święta Flagi. Był to czas na przypomnienie dzieciom  historii państwa polskiego, rozmowy na temat  symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Tego dnia przedszkolacy wspaniale prezentowali się w strojach galowych. Chętnie  wykonywali prace plastyczno- techniczne wśród, których nie mogło zabraknąć chorągiewek.   Recytowali wiersz Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste”, odśpiewali z powagą i w pozycji na baczność  zwrotkę i refren Mazurka Dąbrowskiego. Zapoznali  się  ze zwyczajem noszenia kokardy narodowej, spopularyzowanym przez  nieżyjącego już prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

   

   

   

   

   

   

  Czytaj Więcej o: Dzień Flagi

  2023-05-04

 • Urodziny w Przedszkolu

  Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi.

  W grupie Jeżyki swoje 5-te urodziny świętował Maciek. Każdy Jeżyk złożył życzenia prosto z serca, a Maćkowi życzymy spełnienia wszystkich tych marzeń. 

   

   

  Czytaj Więcej o: Urodziny w Przedszkolu

  2023-04-25