Nutki

 

 

 • Śniadanie Wielkanocne

  W tradycję naszego przedszkola wpisało się Śniadanie Wielkanocne, przygotowane wspólnie przez dzieci i personel przedszkola. 26.03.2021r. to dzień w którym w przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera.Przedszkolaki bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, szyneczki, chrzanu, cukrowego baranka, babki z ciasta i stroików z bukszpanu. Śniadanie zostało rozpoczęte wspólnym dzieleniem się jajkiem i składaniem sobie życzeń świątecznych, następnie zasiedliśmy do pięknego stołu zastawionego pokarmami wielkanocnymi.

  Czytaj Więcej o: Śniadanie Wielkanocne

  2021-03-26

 • Warsztaty Wielkanocne

  Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Tuż przed Wielkanocą w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji Nutki w dniu 25.03.2021r. miały warsztaty plastyczne. Przedszkolaki, z przygotowanych różnorodnych materiałów plastycznych przy pomocy Nauczycieli, wykonały piękne wielkanocne dekoracje: świąteczne pisanki i wesołe zajączki. Przygotowania do Wielkanocy w naszej grupie rozpoczęły się dużo wcześniej, gdy wspólnie zasieliśmy owies który został wykorzystany podczas warsztatów. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.

  Czytaj Więcej o: Warsztaty Wielkanocne

  2021-03-26

 • Dzień kolorowej skarpetki

  21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” wspierające osoby z Zespołem Downa co roku zachęca do wzięcia udziału w akcji dnia kolorowych skarpetek. Nasze przedszkolaki tego dnia wzięły udział w akcji poprzez założenie kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Nutki obejżały prezentację na temat osób z Zespołem Downa i ich funkcjonowaniu na codzień. Każde z dzieci wykonało pracę plastyczną "Kolorowe skarpetki".

  Czytaj Więcej o: Dzień kolorowej skarpetki

  2021-03-24

 • "Eko-Bal" Powitanie Wiosny

  19.03.2021 r. w naszej grupie świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Wspólnie pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy nową porę roku - wiosnę. Tego dnia odbył się również "Eko-Bal" , podczas którego świetnie się bawiliśmy i urządziliśmy Eko pokaz mody. Dzieci powitały wiosnę z zielonym gaikiem, następnie wykonały pracę plastyczną "Marzanna" jako symbol pożegnania z zimą. Na koniec Nutki zaśpiewały piosenkę "Pobudka z ogródka".

  Czytaj Więcej o: "Eko-Bal" Powitanie Wiosny

  2021-03-22