Jeżyki

 

 

 • Spotkanie z ratownikiem medycznym

  W przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego  - p. Piotr  Kaliński. Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy).Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych.  Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

  DZIĘKUJEMY ! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z ratownikiem medycznym

  2023-02-01

 • Dzień Babci I Dziadka w naszym przedszkolu

  „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”


  Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień.
  Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.
  Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.

   

   

  Czytaj Więcej o: Dzień Babci I Dziadka w naszym przedszkolu

  2023-02-01

 • Urodziny w Styczniu

  W styczniu swoje urodziny obchodzili: Oliwka, Agatka oraz Jakub

  Z okazji urodzin składamy Wam życzenia!

  Uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości.

  Przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!

   

  Czytaj Więcej o: Urodziny w Styczniu

  2023-02-01

 • Spotkanie z Panią z księgarni " Mądra Sowa"

  Nasze przedszkole odwiedziła pani pracująca w księgarni" Mądra Sowa". Nasz gość przyniósł ze sobą kilka książeczek, z których dzieci wybrały jedną, a następnie w ciszy i skupieniu wysłuchały bajki. Pani zapraszała dzieci do księgarni i zachęcała do czytania książek. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania książkami, wzbogacanie słownictwa i pobudzanie wyobraźni. Pani  zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje. Zachęcała przedszkolaków do czytania książek. Dzieci w trakcie spotkania odpowiadały na zadawane pytania, dotyczące w jaki sposób trzeba szanować książki oraz jakich zachowań należy się wystrzegać podczas czytania.

  To było bardzo miłe spotkanie.

  Dziękujemy!

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z Panią z księgarni " Mądra Sowa"

  2023-02-01

 • Wigilia w przedszkolu

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszej przedszkolnej rodzinie we wszystkich grupach odbyła się wigilia. Przedszkolaki w tym podniosłym nastroju dzieliły się opłatkiem, kolędowały oraz zasiadły do wigilijnych stołów zastawionych tradycyjnymi potrawami. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły, że święta są już tuż, tuż.

  Czytaj Więcej o: Wigilia w przedszkolu

  2022-12-22