• Optymistyczne Przedszkole 2

Strona główna

Witamy na naszej stronie !

 

Zapraszamy na nasz fanpage na facebook'u

 

www.facebook.com/Publiczne-Przedszkole-Nr-2-Akademia-Pana-Kleksa-169294516976131/

Aktualności

 • Wycieczka "Dzielnica filmowa"

  24 maja dwie grupy "Pszczółki" oraz "Smerfy" z Al. Legionów wybrały się w niesamowitą podróż do "Dzielnicy filmowej" w Zalesiu Górnym. Przedszkolaki oglądały pojazdy znane im z bajek i filmów, roboty filmowe i olbrzymie monstertrucki. Dużą popularnością cieszyły się też ukryte w lesie figury dinozaurów, którymi mali znawcy tematu byli zafascynowani. Spacery w leśnym otoczeniu i zabawa w „małpim gaju” zaspokoiła potrzebę ruchu dzieci. Wycieczka cieszyła się nieposkromioną aktywnością dzieci.

  Czytaj Więcej o: Wycieczka "Dzielnica filmowa"

  2024-05-24

 • Wycieczka "Zagroda Alpaki"

  Dnia 17.05.2024r. grupa "Smerfy" z ul. Lubelskiej uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do "Zagrody Alpaki" w Woli Miastkowskiej. Przedszkolaki na początku wizyty w Zagrodzie zapoznały się z zasadami oraz zwyczajami pięknych zwierząt jakimi są alpaki. Następnie całą grupą wybrały się na polanę aby je nakarmić i pogłaskać. Odbyły się także liczne zabawy integracyjne, a dzieci mogły spróbować swoich sił, tworząc prace plastyczne z wykorzystaniem wełny z alpaki. Nie zabrakło także pysznego obiadu czyli pieczonych kiełbasek.
   
  Dzieci wróciły szczęśliwe i pełne optymizmu na kolejne wspaniałe wycieczki !!!
  Czytaj Więcej o: Wycieczka "Zagroda Alpaki"

  2024-05-20

 • Rowerowy maj :)

  Przedszkolaki z Akademii Pana Kleksa wzięły udział we wspaniałym wydarzeniu jakim jest „Rowerowy maj”. W ramach tego przedsięwzięcia stworzyliśmy w naszym przedszkolu „rowerowe miasteczko”. Rozpoczęliśmy od przywitania małych rowerzystów przez Panią Dyrektor Łucję Marię Wieczorek, a następnie z ogromną radością przeszliśmy do jazdy rowerami oraz hulajnogami. Jak na prawdziwych i odpowiedzialnych młodych rowerzystów przystało, każdy wyposażony był w kask a także niezbędne wiadomości w jaki sposób należy poruszać się po rowerowym miasteczku. Wszystkie rowery miały także swoje miejsce na "Parkingu rowerowym" Dzieci otrzymały również „Kartę rowerową przedszkolaka” w której z wielkim zaangażowaniem zbierały pieczątki za dotarcie do przedszkola ulubionym jednośladem. Akcja „Rowerowy maj” ma na celu zachęcenie dzieci do aktywnego trybu życia oraz poznanie zasad bezpiecznej jazdy na rowerze.

  Czytaj Więcej o: Rowerowy maj :)

  2024-05-16

 • Wycieczka do "Parku Jurajskiego w Bałtowie"

  Tym razem w kolejną niezwykłą podróż wyruszyła grupa „Piegusków” z Al. Legionów.  Wycieczka do Bałtowa rozpoczęła się o świcie. Dzieci pokonały wiele kilometrów by spotkać się z prawdziwymi dinozaurami. Pani przewodnik oprowadziła grupę po całym parku pokazując eksponaty i opowiadając o świecie prehistorycznym. Kolejnym punktem wycieczki był Zwierzyniec Górny, gdzie przedszkolaki pojechały autokarem. Przywitały ich tam jelonki, żubry, bizony, struś, wielbłądy i kucyk Szuwarek. Następnie była Sabatówka z Czarownicą Hogwardą i jej magicznymi eliksirami. Fakt ten, tylko zaostrzył apetyt najmłodszych dlatego zjedli pyszny obiadek, po którym mieli dużo sił do zabaw na kolorowych dmuchańcach i trampolinach. Ta wycieczka z pewnością zapadanie na długo w pamięci naszych „Piegusków” !!!

  Czytaj Więcej o: Wycieczka do "Parku Jurajskiego w Bałtowie"

  2024-05-16