Smerfy

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  15 09.2022r. pod hasłem „Mała i niepozorna”- Święto Kreatywności i Odkrywania obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

  BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE. Uśmiech

  Czytaj Więcej o: Międzynarodowy Dzień Kropki

  2022-09-15

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  „Każdy przedszkolak dobrze wie,
  że kiedy wrzesień już kończy się,
  od najmłodszego, aż po starszaka,
  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

       20 września – to dzień ważny dla wszystkich Przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

  Czytaj Więcej o: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  2022-09-20

 • Spotkanie z Policjantem

  21 września 2022r. nasze przedszkole odwiedziła pani policjantka z Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, właściwego zachowania się w stosunku do nieznanych osób i podróżowania samochodem. Utrwaliliśmy również numery alarmowe. Pani Policjantka zwróciła uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżyła im na czym polega praca Policjanta. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, do którego dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

  Nauczyciele oraz Dzieci składają serdeczne podziękowania policjantom Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. DZIĘKUJEMY!!!

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z Policjantem

  2022-09-21

 • Kapelusz Pani Jesieni

            22 września  zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się “Powitanie Jesieni”.
  Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, a przede wszystkim wspaniała zabawa. „Pani Jesień” przybyła do przedszkola z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu. Tego dnia śpiewaliśmy jesienne piosenki, upiekliśmy pyszne ciasto ze śliwkami . Na koniec zajęć wykonaliśmy piękną i kolorową pracę plastyczną „Jesienny fryzjer” . Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.

  Czytaj Więcej o: Kapelusz Pani Jesieni

  2022-09-23

 • Koncert Małej Orkiestry Dni Naszych

           Dnia 22 września gościliśmy w naszym przedszkolu Małą Orkiestrę Dni Naszych. Ten wspaniały koncert spodobał się wszystkim przedszkolakom. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się do zabawy – śpiewały piosenki, tańczyły, wyklaskiwały rytmy i poznawali nowe instrumenty. Na żywo mogli usłyszeć brzmienie niektórych z nich, a także pomagały przy wykonywaniu poszczególnych utworów. Na twarzach przedszkolaków cały czas gościł uśmiech, a śpiew dzieci słychać było w całym przedszkolu. Dziękujemy za niezwykły koncert i z niecierpliwością oczekujemy następnych muzycznych spotkań.  

  Czytaj Więcej o: Koncert Małej Orkiestry Dni Naszych

  2022-09-23