Pszczółki

 • „Babciu, Dziadku - Kochamy Was”

  Dzień Babci i Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto  pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? 

  Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z grupy „Pszczółki” przygotowały specjalny dla nich program artystyczny:  recytowały  okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków drobny upominek.  

  Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków :)

  Czytaj Więcej o: „Babciu, Dziadku - Kochamy Was”

  2023-01-29

 • „Urodzinowe słoneczko Montessori” Zuzia

  Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów.  W dniu tym pojawia się również Słoneczko urodzinowe Montessori a wraz z nim globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  Zuzi życzymy wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu :)

  Czytaj Więcej o: „Urodzinowe słoneczko Montessori” Zuzia

  2023-01-04

 • "Świąteczne pieczenie pierniczków w grupie Pszczółki"

  Święta tuż, tuż… czas więc na  pieczenie pierników.

   Dzisiaj w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. 

  Dzień w  grupie Pszczółek był bardzo pracowity ponieważ tego dnia dzieci piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki . Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy - wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych Pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Ależ później było pysznie!

  Czytaj Więcej o: "Świąteczne pieczenie pierniczków w grupie Pszczółki"

  2022-12-09