Pszczółki

 • Zabawy klockami Lego Education

  Klocki LEGO Education 

  Zestaw klocków LEGO EDUCATION pozwala budować, odgrywać role i dzielić się pomysłami, umożliwiając przedszkolakom poznawanie otaczającego ich świata i uczenie się przez zabawę. Ten zestaw edukacyjny LEGO® pomaga dzieciom zyskać większą pewność siebie i opanować podstawowe umiejętności społeczne, takie jak współpraca i komunikacja, a także poznać różne role i obowiązki.  Pracując w grupach od 2 do 10 osób, dzieci zbudują zjeżdżalnię i inne atrybuty, które możemy znaleźć na placu zabaw.

  Całościowe podejście do nauczania System LEGO Education Nauczanie Przedszkolne stymuluje naturalną dziecięcą ciekawość oraz skłonność do wspólnego odkrywania i nauki poprzez zabawę, kładąc fundament pod przyszłą edukację dzieci i rozwinięcie w nich pasji do nieustannego kształcenia się. Zestaw można połączyć z innymi produktami należącymi do systemu LEGO Education Nauczanie Przedszkolne, by pomóc dzieciom w rozwijaniu umiejętności społecznych, emocjonalnych i językowych, a także by nauczyć je swobodnej zabawy i zainteresować naukami ścisłymi.

  Czytaj Więcej o: Zabawy klockami Lego Education

  2021-02-19

 • Światowy Dzień Kota

  W dniu 17 lutego w grupie „Pszczółki” obchodziliśmy nietypowe święto - „Święto Kota”.  Jest to nasze pierwsze święto, które obchodziliśmy zgodnie z harmonogramem zmisiowanego kalendarza. Wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Ponadto wykonaliśmy wiele kocich zadań m. in. kodowaliśmy na macie, przeliczaliśmy, wykonywaliśmy pracę plastyczną oraz słuchaliśmy wiersza. To był bardzo miły dzień!

  Czytaj Więcej o: Światowy Dzień Kota

  2021-02-18

 • "Mali- wielcy badacze pogody"

  Stacja pogodowa to miejsce wykonywania pomiarów i obserwacji meteorologicznych. Nasza przedszkolna stacja meteorologiczna zawiera: barometr, higrometr, min-max termometr, deszczomierz, wiatrowskaz- kogut. Instrumenty pozwalają dokonać wszelkich niezbędnych pomiarów. W ogrodzie przedszkolnym dzieci obserwowały  zjawiska atmosferyczne. Pszczółki sprawdziły jaka była temperatura powietrza, wilgotność powietrza, ciśnienie oraz wysokość opadu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały zmiany zachodzące w otoczeniu.

  Czytaj Więcej o: "Mali- wielcy badacze pogody"

  2021-02-19

 • "Dzień Dobrego Słowa" połaczony z Walentynkami

  12 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy „DZIEŃ DOBREGO SŁOWA” połączony z Walentynkami.
  Dzień Dobrego Słowa to inicjatywa, która ma pomóc czynić świat lepszym, piękniejszym,  szczęśliwszym. Jest to dzień po brzegi wypełniony serdecznością, miłym słowem, wzajemnym szacunkiem i przyjazną atmosferą.
  Ogólnopolski Dzień Dobrego Słowa został zainicjowany przez panią Iwonę Majewską – Opiełka - psycholog i założycielkę fundacji Wychowanie do szczęścia.
  Ten dzień obchodziliśmy pod hasłem: „Okaż swoje uczucia dobrym słowem nie tylko w Walentynki”
  W tym dniu wszędzie panował kolor czerwpny- sybol miłości. Od samego rana każdy, kto wchodził do naszego przedszkola został obdarowany DOBRYM SŁOWEM. Ponadto zaprosiliśmy wszystkich Rodziców do wspólnej zabawy pt. "Weś ze sobą dobre słowo i podaj dalej."
  Tego dnia każdy przedszkolak bardzo starał się używać pięknych słów nie tylko podczas zajęć, ale i w czasie zabaw dowolnych, wykazując się znajomością wyrazów, które są miłe, przyjazne, serdeczne i nie sprawiają innym przykrości. Pomogło nam w tym wykonane wspólnie "Serce dobrych słów". Wysłuchaliśmy tego dnia również bardzo intersującą bajkę pt. "O ciepłym i puchatym", która zachęcała do tego, aby w tym trudnym i niezwykłym czasie obdarzać się wzajemnie uśmiechem i dobrym słowem. Wszyscy tego teraz bardzo potrzebujemy. Dzieci nie zapomniały też o rodzicach, po południu każdy przedszkolak zabrał ze sobą serduszko z pouczającym cytatem. 
  Dzień Dobrego Słowa przyniósł wiele emocji, które pomogły dzieciom nie tylko wzbogacić doświadczenia, ale także zaszczepić umiejętności ładnego wysławiania się i szacunku do innych ludzi.
   
  Dobre słowo rozwesela serce człowieka,
  nie oszczędzaj miłych słów-
  wielu ludzi na nie czeka!”

   

  Czytaj Więcej o: "Dzień Dobrego Słowa" połaczony z Walentynkami

  2021-02-13

 • British Day- Dzień Brytyjski w naszym przedszkolu

  9 lutego w naszym przedszkolu odbył się Dzień Brytyjski. Dzieci w tym dniu wzbogacały swoją wiedzę o Wielkiej Brytanii – jej kulturze, życiu codziennym. Dzień Brytyjski rozpoczął się juz od samego rana. Dzieci miały okazję spróbowac śniadanie, obiad i podwieczorek w stylu brytyjskim. Następnie Pani Ania zabrała dzieci w ciekawą podróż z piosenką do Wielkiej Brytanii. Dzieci bawiły się w rytm dziecięcych melodii, oczywiście w języku angielskim. Wykonywały różne zadania, które przygotowała dla nich Pani Ania. Następnie w każdej sali dzieci uczestniczyły w rytuale picia herbatki – dostojnie i z wielką elegancją wcielały się w arystokrację brytyjską. Po przerwie na herbatkę na naszą grupę czekało kolejne zadanie: wykonanie flagi brytyjskiej. Przedszkolaki nie potrafiły ukryć radości z powodu atrakcji, które odbyły się podczas tego dnia i z niecierpliwością czekają na powtórkę za rok. 

  Czytaj Więcej o: British Day- Dzień Brytyjski w naszym przedszkolu

  2021-02-10

 • "Kuchcikowo"- zajęcia kulinarne dla dzieci

  Kuchcikowo to zajęcia kulinarne dla dzieci, gdzie mogą realizować kulinarne pasje.

  Dzieci wcielają się w małych kucharzy i przygotowują własne potrawy: sałatki owocowe, kanapki, soczki itp.

  Kroją, obierają, mieszają, układają mają z tym mnóstwo zabawy i radości. Dzieci uczą się współpracy w grupie a przede wszystkim wyrabiają umiejętności potrzebne w życiu codziennym

  Cele zajęć:

  • osiąganie radości z samodzielnego przygotowywania posiłków,
  • wprowadzenie dziecka w świat sztuki kulinarnej,
  • stwarzanie dziecku możliwości do działania kulinarnego,
  • nabywanie prawidłowych nawyków żywieniowych,
  • zdobywanie nowych doświadczeń za pomocą zmysłu smaku, zapachu i dotyku
  • zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa w kuchni,
  • zapoznanie dzieci z różnymi naczyniami, przyborami i sprzętem kuchennym,
  • rozwijanie poczucia kompozycji kolorystycznej, wrażliwości i piękna,
  • doskonalenie czynności samoobsługowych,
  • wdrażanie zasad kulturalnego zachowania się przy stole, posługiwania się sztućcami.

  Tym razem przygotowaliśmy kruche ciasteczka na Dzień Brytyjski, który odbędzie się we wtorek w naszym przedszkolu.

  A tak nasze Pszczółki spełniają się w roli małych kucharzy!

  Czytaj Więcej o: "Kuchcikowo"- zajęcia kulinarne dla dzieci

  2021-02-06