Pszczółki

 • "Urodzinowe słoneczko Montessori"- Kacperek i Wojtuś

  Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów.  W dniu tym pojawia się również Słoneczko urodzinowe Montessori a wraz z nim globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  Kacperkowi i Wojtusiowi życzymy wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu :)

  Czytaj Więcej o: "Urodzinowe słoneczko Montessori"- Kacperek i Wojtuś

  2020-11-27

 • "Światowy Dzień Pluszowego Misia"

  W dniu 25.11.2020r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko tego dnia przyszło do przedszkola ubrane na brązowo. W tym wesołym dniu na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Już od progu przedszkola na dzieci czekały zostawione ślady misia, które prowadziły do naszej sali. A tam? Niespodzinka! Nasz grupowy Misio Pysio czekał na nas z upominkiem- medalami "Przujaciela Misia" i misiowymi kolorowankami. Ponadto pszczółki zostały zaproszone do wspólnej zabawy m.in. poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki oraz prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Brały również udział w różnych zabawach ruchowych oraz wykonały zadania matematyczne. Zwieńczeniem naszych zajęć było malowanie farbami sylwet 3 misiów XXL. Praca ta odbyła się w grupach.  

  Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

  Czytaj Więcej o: "Światowy Dzień Pluszowego Misia"

  2020-11-25

 • „Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka"- obrady optymistycznego sejmu

  W piątek, 20 listopada w naszym przedszkolu miało miejsce ważne wydarzenie. W naszej sali przedszkolnej trwały obrady Optymistycznego Sejmu. Wybrani wcześniej: Marszałek - Jaś oraz Wicemarszałkowie: Dawid i Marcel czuwali nad prawidłowym przebiegiem obrad. Ich zadaniem było również udzielanie głosu dzieciom a także rozpoczęcie jak i zakończenie obrad. Posłanki i Posłowie w białych bluzkach, koszulach a nawet krawatach - prezentowali się niezwykle uroczyście i zasiedli na sejmowych krzesełkach. Wypowiadali się z dużym przejęciem i zawsze ,,mieścili się w regulaminowym czasie". Optymistyczna Izba z całą powagą przypomniała zebranym czym jest: prawo, sejm, debata i głosowanie, a następnie debatowała na temat zachowania w przedszkolu. Marszałek udzielał głosu zgłaszającym się Posłankom i Posłom, a Ci, wchodzili na mównicę wypowiadając się jak nalezy zachować się w przedszkolu, i czego robić nie wolno. Każdy chętny mógł zabrać głos. Projekt ustawy został spisany, a następnie odczytany posłom i posłankom. Projekt ten został przegłosowany i zatwierdzony przez marszałka sejmu.

  Ustawa "O dobrym zachowaniu się w przedszkolu" została przegłosowana. Oto efekt pracy naszego "Optymistycznego Sejmu".

  Czytaj Więcej o: „Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka"- obrady optymistycznego sejmu

  2020-11-20

 • "Bohater Tygodnia"

  Bohater Tygodnia- to projekt, którego celem nadrzędnym jest wdrażanie dzieci do życia społecznego. Zaletą jest nabywanie wzorowych zachowań . Ważnym środkiem wychowawczym jest wywołanie silnych, pozytywnych przeżyć oraz nagroda w postaci wyróżnienia i pochwały.

  W każdy piątek jedno dziecko zostaje wybrane „Bohaterem Tygodnia” i zabiera na weekend do domu specjalną książkę „Bohatera”, którą musi przy pomocy rodziny uzupełnić oraz wykonać odznakę "Bohatera".

  BOHATER TYGODNIA MA SPECJALNE PRZYWILEJE:

  • Nosi specjalny medal, informujący o tym, że jest „Bohaterem Tygodnia”.
  • Tworzy książkę Bohatera Tygodnia ( oczywiście z pomocą rodziców) w której umieszcza rysunki lub zdjęcia na wybrane przez siebie tematy np. Moja rodzina, w co lubię się bawić? Co lubię jeść? Moje największe marzenie
  • stoi w pierwszej parze podczas wycieczek, spacerów, 
  • życzy wszystkim „smacznego” przed posiłkami, 
  • przez cały tydzień jest w centrum uwagi całej grupy.

  Projekt przynosi wiele korzyści, wzmacnia poczucie wartości dzieci nieśmiałych, buduje dobra samoocenę dzieci poprzez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach.

  Czytaj Więcej o: "Bohater Tygodnia"

  2020-11-13

 • "Super kolega - Super koleżanka!"

  W tym roku po raz pierwszy w naszej grupie został wprowadzony plebiscyt na "Super kolegę" lub "Super koleżankę ". Celem plebiscytu jest kształtowanie wśród uczniów szacunku dla drugiej osoby oraz zmotywowanie do  przestrzegania  pozytywnych oraz prawidłowych postaw i zachowań w relacjach między sobą. Wcześniej przedszkolaki podczas zajęć mieli możliwość określenia cech charakteryzujących Dobrą Koleżankę i Dobrego Kolegę.  Z tym zadaniem poradzili sobie doskonale... W praktyce również wypadli bardzo dobrze!

  Piątek to bardzo wyjatkowy dzień, bo to właśnie wtedy  po całym tygodniu pracy wyłaniamy "Super kolegę/koleżankę". Wybrany przedszkolak otrzymuje odznakę "Super Kolegi" lub "Super Koleżanki" oraz kryształowe serduszko. Jest to nasze grupowe, małe święto i bardzo ważny moment dla każdego przedszkolaka!  

  Czytaj Więcej o: "Super kolega - Super koleżanka!"

  2020-11-13

 • "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"- międzynarodowy projekt

  Przedszkolaki z grupy "Pszczółki" jak co roku  przystąpiły do Międzynarodowego Projektu pt. "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa.  W ramach projektu miś (w tym roku trochę w innej wersji) wyrusza w niezwykłą podróż literacką. Do naszej grupy dołączył Misio Pysio.  Jest to niezwykły miś. Bardzo lubi słuchać czytanych mu bajeczek, spędzać z dziećmi czas i bawić się z nimi. Miś organizuje dzieciom również mnóstwo niespodzianek!

   Projekt podzielony jest na 6 modułów i realizowany może być całościowo lub w zakresie wybranym przez uczestników t.j.:

  1. Książki dzieciństwa
  2. Mały Miś w świecie emocji
  3. Dbamy o zdrowie z Małym Misiem
  4. Zmisiowany Eko - kalendarz
  5. Misiowe laboratorium "Czterech Żywiołów"
  6. Mały Miś i super tajny projekt

  Wszystkie moduły opierają się na postaci Małego Misia – pełniącego rolę przewodnika po świecie literatury oraz na propagowaniu czytelnictwa.

  Pszczólki bardzo chętnie biorą udział w tej "misiowej" przygodzie i czekają z niecierpliowścią na kolejne zmisiowane zadania!

  Mamy nadzieje, że efektem finalnym zakończenia projektu będzie uzyskanie CERTYFIKATU WZOROWEJ PLACÓWKI!

  Czytaj Więcej o: "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"- międzynarodowy projekt

  2020-11-12