Pszczółki

 • Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

  02.06.2021r. dzieci z grupy „Pszczółki” gościły ratownika medycznego pana Piotra K. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku zadławień, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

  Naszemu Gościowi bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

  2021-06-10

 • "Akademia Małego Sportowca"- dzień sportu u Pszczółek

  Tego dnia do przedszkola dzieci z grupy "Pszczółki" i panie  przyszły  w strojach sportowych. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Dzieci w strojach sportowych w formie zabawy ćwiczyły koncentrację, celność, koordynację wzrokowo-ruchową. Przedszkolaki z zapałem uczestniczyły w rozmaitych zabawach i zawodach.  Ćwiczyły równowagę, zwinność, rzucanie do celu, a przede wszystkim wspólprace w zespole. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła sie samodzielnie wykonana ścieżka sensoryczna. Ścieżka sensoryczna pozwala ćwiczyć motorykę dużą, równowagę, koordynację ruchową i rozwija wyobraźnię. Dostarczanie dziecku różnych struktur oraz faktur wspomaga prawidłowy odbiór bodźców przez narządy zmysłów. Dzieci nie tylko potrzebują takiej zabawy, ale także bardzo ją lubią. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny doping i świetna zabawa.
  Czytaj Więcej o: "Akademia Małego Sportowca"- dzień sportu u Pszczółek

  2021-06-10

 • Optymistyczny Dzień Dziecka w Akademii Pana Kleksa

  Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. O godzinie 10:00 wszystkie grupy spotkały się na placu zabaw, aby uczestniczyć w przygotowanych atrakcjach. Uroczyste spotkanie rozpoczęła Dyrektor, Pani Łucja Wieczorek, która skierowała do dzieci życzenia pełne ciepłych, miłych słów. Do życzeń dołączył się również cały personel przedszkolny. Po tym wstępie wszyscy rozpoczęli wesołą zabawę.

  Panie zorganizowały mnóstwo zabaw i atrakcji na świeżym powietrzu, by tym samym podkreślić w sposób  szczególny swą miłość i oddanie dla każdego z nich.

  W dniu tym odbyły się także liczne konkursy, zabawy muzyczno-taneczne oraz zawody zręcznościowo-sportowe. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się chusta animacyjna, puszczanie baniek mydlanych, maty do skakania, samochodziki, gry zręcznościowe np. krokodyl, piesek.

  Na zakończenie każde dziecko wzięło udział w sesji zdjęciowej z udziałem „potwornej” fotobudki.

  To był szczególny dzień dla dzieci. Na twarzy każdego z nich malował się uśmiech – symbol zadowolenia i szczęścia.

  Wszystkim naszym kochanym dzieciom, jeszcze raz, życzymy wszystkiego najepszego!!!!

  Czytaj Więcej o: Optymistyczny Dzień Dziecka w Akademii Pana Kleksa

  2021-06-01

 • "Świat Muzyką Malowany" - Koncert dla Mamy i Taty

  Za miłość, za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, a także za mądrość i ojcowski autorytet nasze przedszkolaki dziękowały swym rodzicom podczas przygotowywania muzycznego koncertu pod hasłem „Świat muzyką malowany” z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Każda z grup zaprezentowała swój program artystyczny przygotowany z myślą o nich. Ponadto w naszym przedszkolu co roku dzieci przygotowują własnoręcznie prezenty dla rodziców. Tak było i tym razem. Pszczółki wykonały dla rodziców pachnące woreczki, które ozdobiły własnoręcznie.

  Do życzeń dołączamy się również i my, życząc Wam drodzy Rodzice wszystkiego najlepszego z okazji waszego święta, radości, spełnienia marzeń i wytrwałości w pełnieniu rodzicielskich obowiązków!

   

  Czytaj Więcej o: "Świat Muzyką Malowany" - Koncert dla Mamy i Taty

  2021-05-26

 • Święto Polskiej Niezapominajki

  Dzień Niezapominajki obchodzimy od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji.

  Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.

  W piątkowy poranek 14 maja obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Polskiej Niezapominajki”. W  grupie przedszkolnej została  przeprowadzona  pogadanka związana z tą tematyką. Wszystkie przedszkolaki były ubrane w kolorze niebieskim.

  Dzieci wykonały piękne "Laurki- niezapominajki" związane z niezapominajkowym kwiatem. Nie zabrakło tańców, zabaw z kodowaniem na dywanie, gry matematycznej oraz radosnych uśmiechów na twarzy. Tak nam minął ten wyjątkowy- niezapominajkowy dzień.

  Sens obchodów tego dnia oddaje fragment wiersza Marii Konopnickiej„ Niezapominajki są to kwiatki z bajki(…) i szepcą mi skromnie: – Proszę, nie zapomnij o mnie!”.

  Czytaj Więcej o: Święto Polskiej Niezapominajki

  2021-05-14

 • X JUBILEUSZOWE ŚWIĘTO OPTYMIZMU

  „Optymizm nas cechuje, otwartość, serce czyste. Wszystkie cechy optymistów są dziś przedszkolakom bliskie”

  10 maja obchodzimy w naszym przedszkolu X Jubileuszowe Ogólnopolskie Święto Optymizmu. To święto radosne, kolorowe, rozbrzmiewające dziecięcym śmiechem, a także okazja by zarazić optymizmem wszystkich wokół. Wraz z Przedszkolami z całej Polski uczestniczącymi w ogólnopolskim programie "Optymistyczne Przedszkole" oraz z Autorką programu Mirelą Nawrot łączyliśmy się w uśmiechu, radości oraz realizacji wspólnych zadań. W tym dniu dzieci odśpiewały hymn Optymistów, próbowały potraw z nutą śląską, udekorowały przedszkole plakatami i świetnie się bawiły.  Niespodzianki czekały zarówno na dzieci, jak i rodziców, którzy rozpoczęli ten dzień symbolicznym „dobrym słowem”. W naszym ogrodzie przedszkolnym zostało przygotowane dla rodziców krzesło w optymistycznych barwach, które pozwoliło na złapanie oddechu, oraz zebranie optymistyczne myśli… To był cudowny dzień pełen wzruszeń i pozytywnych emocji.

  Pamiętajmy, że uśmiech jest lekiem na każde zło, a optymistyczne myśli działają cuda!!!

  Czytaj Więcej o: X JUBILEUSZOWE ŚWIĘTO OPTYMIZMU

  2021-05-13