Pszczółki

 • Multisensoryka, czyli odkrywamy świat wszystkimi zmysłami

  Podczas zajęć Multisensoryki dostarczamy dzieciom bardzo różnorodnych bodźców wspierających ich integrację sensoryczną. 
  Stymulujemy wszystkie zmysły: wzroku, dotyku, węchu, słuchu, smaku, czucie głębokie, równowagę. 

  SMYKO – MULTISENSORYKA są zajęciami o charakterze:

  Rozwojowym– wspierają całościowy rozwój dziecka

  Profilaktycznym– zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).

  Przesiewowym– prowadzący jest w stanie wstępnie określić profil sensoryczny dziecka- jeśli dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.

  Edukacyjnym– dowiadujemy się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły dziecka poprzez proste aktywności i zabawę.

  Zabawowym – zajęcia odbywają się poprzez zabawę

  Multisensoryka to przede wszystkim ukierunkowana zabawa mająca na celu poznawanie świata za pomocą zmysłów, której celem jest optymalne wspieranie rozwoju mózgu i posługiwania się zmysłami. 

  Dzis proponujemy KASZOLINE :)) To banalnie prosta i tania masa plastyczna, którą możecie zrobić w kilka minut w domowej kuchni. Gwarantujemy, że Wasi mali Pomocnicy będą zachwyceni, a Wy zapewnicie sobie długi czas rodzinnej zabawy w ugniatanie, lepienie, budowanie, wykrawanie... ćwicząc małe paluszki, cierpliwość i precyzję. Można również  do masy dodać barwniki oraz zapachy spożywcze, aby zabawa byla jeszcze ciekawsza. 
  Czytaj Więcej o: Multisensoryka, czyli odkrywamy świat wszystkimi zmysłami

  2021-10-19

 • "Dzień Papieski"

  Dzisiejszego dnia w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem: "Nie lękajcie się, jestem z Wami".
  Chcąc uczcić ten dzień, przedszkolaki słuchały piosenek bliskich Ojcu Świętemu. Dzieci podziwiały ilustracje z Janem Pawłem II.
  Następnie przedszkolaki obejrzały wartościową bajkę animowaną pt. ,,Jan Paweł II – historia Papieża Polaka”.
  Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne upamiętniające wielkiego Polaka. Skosztowaliśmy przepyszne papieskie kremówki.
  W ten sposób chcieliśmy przybliżyć dzieciom tą niezapomnianą osobowość oraz uczcić pamięć o wspaniałym Polaku.
  Czytaj Więcej o: "Dzień Papieski"

  2021-10-15

 • " O czym szumi las?"- dzień drzewa

  12 października obchodziliśmy "Święto Drzewa". W tym dniu dominował w naszym stroju kolor zielony.  We wszystkich grupach wiekowych przeprowadzone zostały zajęcia związane z tematyką drzew, ich budowy, znaczenia dla człowieka, zwierząt i przyrody. Nasze Panie przygotowały inscenizację pt. „O czym szumi las”.
  Tego dnia gościliśmy również Pana Leśnika, który opowiedział nam o swojej pracy. O tym jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Dzieci dowiedziały się, że leśnicy bardzo cenią sobie obecność takich ptaków jak dzięcioły (które są nazywane ptasimi lekarzami drzew) oraz sikorek (które zjadają mnóstwo owadów szkodzących drzewom). Poznaliśmy również różne rodzaje drzew i ich nazwy. Zwieńczeniem tego spotkania było wspólne zasadzenie drzewka w ogrodzie przedszkolnym.
  Czytaj Więcej o: " O czym szumi las?"- dzień drzewa

  2021-10-13

 • Udzial w projekcie edukacyjnym " Szkolne przygody Gangu Swojakow"

  Edukacja ekologiczna dzieci, jak żyć blisko natury i w zgodzie z nią jest niezwykle ważna. Dlatego wierzymy, że poznanie przez najmłodszych piękna Polskiej natury oraz gatunków zwierząt, które należy szczególnie chronić, jest niezwykle istotne, dlatego z ogromną przyjemnością Pszczolki zgłosiły się  do udziału w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków". Koordynatorem projektu w naszej grupie jest Pani Martyna Łysiak. 

  Celem programu jest pomoc nauczycielom i rodzicom w zachęceniu dzieci do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu. W dobie mediów i Internetu szczególnie ważne jest nauczyć dzieci odrywać wzrok od różnego rodzaju ekranów i żyć w zgodzie z naturą. Chcemy pokazać dzieciom piękno natury, oraz że jej odkrywanie i poznawanie może być niezwykłą zabawą, w czym pomogą specjalnie przygotowane zadania, a nasi nowi bohaterowie pokażą dzieciom zagrożone gatunki zwierząt i jak je chronić.

  Zadanie dla przedszkolaków to nagranie filmu z artystycznym, zespołowym wykonaniem piosenki bohaterami Gangu.

  Czytaj Więcej o: Udzial w projekcie edukacyjnym " Szkolne przygody Gangu Swojakow"

  2021-10-09

 • "Dzień Chłopaka" u Pszczółek

  30 września, we wszystkich grupach obchodziliśmy "Dzień Chłopaka". Z tej okazji dziewczynki wręczyły chłopcom mnóstwo upominków  i złożyły życzenia. Z każdej sali dochodziły dźwięki muzyki, słychać było śpiew i wesołe "sto lat". To był wspaniały dzień do okazywania sobie szacunku i chęci sprawiania drobnych przyjemności drugiemu człowiekowi. Takie wartości należy pielęgnować nie tylko od święta, ale także na co dzień. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Chłopców!

  Czytaj Więcej o: "Dzień Chłopaka" u Pszczółek

  2021-09-30