Pszczółki

 • Wiosenne Eksperymenty :)

  Dzięki eksperymentowaniu dziecko ma możliwość bycia odkrywcą, ma wpływ na rezultaty swoich działań, a co za tym idzie – ma poczucie sprawstwa. Dzieci uwielbiają wykonywać eksperymenty i robią je wszędzie, gdzie tylko mogą: w domu, w piaskownicy, w kałuży, na placu zabaw…  Mają mnóstwo pytań i zagadek, a do tego ogromną wyobraźnię, by próbować (na swój sposób) je rozwiązać. Niezwykłą przygodę podczas wykonywania doświadczeń przeżywają dzieci, które posiadają już zdolność myślenia przyczynowo-skutkowego (początek tej umiejętności pojawia się w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym). Starają się one zgłębiać nieznane zjawiska i zrozumieć efekt poszczególnych etapów swojego działania. Jednak niemniej dobrze podczas eksperymentów bawią się młodsze dzieci, które czerpią radość z samego przebiegu i obserwacji końcowych rezultatów swoich działań. Eksperymentowanie wzbogaca dziecięce umiejętności, kształtuje charakter, ujawnia zdolności i predyspozycje, a także rozwija inteligencję. Określa zdolność do organizowania swoich działań, kierowania nimi i obserwowania efektów. Dzięki temu dziecko w przyszłości staje się osobą samodzielną i niezależną.

   
  Czytaj Więcej o: Wiosenne Eksperymenty :)

  2022-05-14

 • Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Amelki i Nikolki

  Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów.  W dniu tym pojawia się również Słoneczko urodzinowe Montessori a wraz z nim globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  Amelce i Nikolce życzymy wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu :)

  Czytaj Więcej o: Urodzinowe Słoneczko Montessori dla Amelki i Nikolki

  2022-05-12

 • XI OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO OPTYMIZMU

  10 maja w naszym przedszkolu był dniem szczególnym, przepełnionym radością, optymizmem i odświętną atmosferą.

  Już po raz 11 przedszkolaki uroczyście obchodziły „Ogólnopolskie Święto Optymizmu”. Symbolem święta były żółte latawce. Kolor żółty to sukces każdego dziecka, latawiec to swoboda i lekkość wyrażania swoich emocji i uczuć. Puszczaliśmy w niebo latawce z nadzieją, że będą wzbijać się coraz wyżej i wyżej. Biletem wstępu do wspólnej zabawy był  uśmiech każdego przedszkolaka.

  Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od ,,Hymnu Optymistów'' i prezentacji optymistycznych wierszyków. Dopełnieniem tego radosnego święta była radosna zabawa w ogrodzie przedszkolnym

  Czytaj Więcej o: XI OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO OPTYMIZMU

  2022-05-12

 • Jestem Aktywnym Przedszkolakiem - Amelka

  Celem ogólnym naszego przedsięwzięcia pt. "Aktywny przedszkolak" jest kształtowanie u dzieci świadomości potrzeby dbania o zdrowie poprzez ruch, aktywność fizyczną, zdrowe jedzenie oraz ograniczenie spędzania czasu przed telewizorem lub komputerem.

  Poprzez realizację zadań, które przedszkolak znajdzie w książeczce  dziecko:

  • rozumie konieczność codziennej aktywności ruchowej,
  • chętnie uczestniczy we wszystkich formach ruchu w przedszkolu i w domu
  • zna różne formy aktywnego wypoczynku
  • wie, czemu służą spacery i zabawy na świeżym powietrzu
  • poznaje swoje zdolności motoryczne
  • wie, jak dbać o swoją planetę
  • wie, że należy roztropnie korzystać z urządzeń elektronicznych
  • staje się odważne i pokonuje nieśmiałość poprzez swoją prezentację przed grupą dzieci.

  W organizację wielu działań włączeni zostali rodzice, którzy chętnie służą pomocą a także zostali poproszeni o przestrzeganie poznanych przez dzieci sposobów aktywnego i zdrowego spędzania czasu.

  Całą akcję i tematykę w niej zawartą uważamy za bardzo ciekawą i istotną w kształtowaniu nawyków zdrowotnych, higienicznych i żywieniowych u dzieci

  Czytaj Więcej o: Jestem Aktywnym Przedszkolakiem - Amelka

  2022-05-10

 • Dzień Flagi

  „Barwy ojczyste“
  Czesław Janczarski
  Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
  A na tej fladze, biel i czerwień,
  Czerwień to miłość,
  Biel serce czyste,
  Piękne są nasze barwy ojczyste.

  Czytaj Więcej o: Dzień Flagi

  2022-05-02