"Rolnik liczy zwierzęta" - czwartek 14.05.2020 r.

Dzień dobry!

Dzisiaj zapraszamy Was do wykonania kolejnych zadań! Co powiecie na odrobinę matematyki? Jesteście ciekawi? A więc spójrzcie poniżej ↓ 

1. Samodzielnie ubieramy się :)

 

 

2. Zabawa ruchowa "Skaczemy, biegniemy" :)

 

 

3. Emocje między nami :)

 Czy Wasze humorki cały czas Wam dopisują? A może jesteście smutni z jakiegoś powodu? Porozmawiajcie o tym z najbliższymi :)

Emocje

 

4. "Proszę, przepraszam, dziękuję"

Wczoraj czytaliście o tym, iż samo używanie słów : proszę, przepraszam, dziękuję nie wystarczy..należy używać również miłych słów w stosunku do Waszych bliskich :) Jesteście Super - Bohaterami a więc doskonale wiecie jak należy się zachowywać :)

Zwroty grzecznosciowe

 

5. Dyżur :)

Czas na kolejne pełnienie dyżuru! Co powiecie na pomoc Rodzicom przy wycieraniu kurzu? Na pewno bardzo sie ucieszą!!! Do dzieła !

sprzątanie

 

6. "Rolnik liczy zwierzęta"

Zachęcamy do wykonania zadań z wykorzystaniem planszy ze zwierzętami, która występowała w poprzednich zadaniach :)

-> „Przeliczanie” – Rodzic mówi: Rolnik chce policzyć swoje zwierzęta w gospodarstwie. Aby łatwiej było mu liczyć, zagania zwierzęta do zagrody – to nasze kółko. Zagania krowy – dziecko układa w kółku obrazki krów i liczy je od lewej do prawej, od prawej do lewej. Ile ich jest? Pokaż tyle samo palców. Wygania krowy, zagania świnki itd.. W ten sam sposób postępujemy z resztą zwierząt.

-> „Zabawa z kostką” – Dziecko rzuca kostką do gry, wkłada do obręczy tyle zwierząt (dowolnych), ile oczek wypadnie na kostce.

 

Zwierzęta

 

7. "Co ta smakuje? " - zabawa sensoryczna

Słodki, słony, kwaśny.. jak czują dzieci?

Kilkulatek ma na języku ok. 4,5 tys. kubków smakowych, z których każdy jest w stanie rozpoznać wszystkie podstawowe smaki. Niestety, tę wrażliwość smakową stosunkowo łatwo popsuć. Jeżeli dziecko będzie jadło za dużo wysoko przetworzonych produktów, zbyt dużo słodyczy i soli, a jego dieta będzie monotonna - jego kubki smakowe zaczną słabiej reagować na smaki. Mózg dziecka, który lubi wyraźne bodźce, będzie wtedy wołał: "Poproszę jeszcze!" i maluch będzie solił albo słodził więcej i więcej. Ratunkiem w takiej sytuacji jest zmiana diety. Naukowcy są pewni: już kilkutygodniowa dieta bogata w warzywa i owoce "oczyszcza" kubki smakowe i na nowo wyostrza zmysł smaku. Dlatego też, zachęcamy do wykonania poniższej zabawy sensorycznej.

Przed zabawą Rodzic przygotowuje słomki do napojów dla dziecka oraz w pojemnikach : sok z cytryny (może być lekko rozcieńczony), mocno posłodzoną wodę i mocno osoloną wodę. Dziecko nie wie co znajduje się w pojemnikach. Rodzic zachęca dziecko, by kolejno próbowało płynów (należy zwrócić uwagę, aby nabierało małą ilość płynów). Następnie dziecko ocenia smak i wymienia ulubione potrawy, smakołyki, które kojarzą mu się z tym właśnie smakiem.

smak

 

8. Tablica zadań :)

Zaznaczcie wykonane zadania na waszej Tablicy zadań :)

 

Powodzenia !!!