"Gramy w zielone- święto drzewa"

"Miłości do przyrody nie trzeba się uczyć, ale na pewno warto ją pielęgnować".

W piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień drzewa. Tego dnia w naszej grupie obowiązywał kolor zelony, a zajecia związane były z tematyką  drzew połączone z zadaniami matematycznymi. W naszej grupie na zajęciach towarzyszyła nam mata do kodowania. Mata pozwala na kształcenia logicznego i analitycznego myślenia u dziecka. Umożliwia naukę kodowania, odkodowywania, układania, porządkowania, sortowania i klasyfikowana wg cech kształtu i liczb od 1 do 6.

Z okazji " Dnia drzewa" gościliśmy również Pana Leśniczego, który opowiedział nam o swojej pracy. Opowiadał jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Dzieci dowiedziały się, że leśnicy bardzo cenią sobie obecność takich ptaków jak dzięcioły (które są nazywane ptasimi lekarzami drzew) oraz sikorek (które zjadają mnóstwo owadów szkodzących drzewom). Poznaliśmy róznież różne rodzaje drzew i ich nazwy. Zwieńczeniem tego spotkania było wspólne zasadzenie drzewka w ogrodzie przedszkolnym. Pan leśniczy przyniósł w tym dniu w prezencie dla małych przedszkolaków interesujące książki o tematyce przyrodniczej.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za tak ciekawe, przyrodnicze spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne!