"Bohater Tygodnia"

Bohater Tygodnia- to projekt, którego celem nadrzędnym jest wdrażanie dzieci do życia społecznego. Zaletą jest nabywanie wzorowych zachowań . Ważnym środkiem wychowawczym jest wywołanie silnych, pozytywnych przeżyć oraz nagroda w postaci wyróżnienia i pochwały.

W każdy piątek jedno dziecko zostaje wybrane „Bohaterem Tygodnia” i zabiera na weekend do domu specjalną książkę „Bohatera”, którą musi przy pomocy rodziny uzupełnić oraz wykonać odznakę "Bohatera".

BOHATER TYGODNIA MA SPECJALNE PRZYWILEJE:

• Nosi specjalny medal, informujący o tym, że jest „Bohaterem Tygodnia”.
  • Tworzy książkę Bohatera Tygodnia ( oczywiście z pomocą rodziców) w której umieszcza rysunki lub zdjęcia na wybrane przez siebie tematy np. Moja rodzina, w co lubię się bawić? Co lubię jeść? Moje największe marzenie
  • stoi w pierwszej parze podczas wycieczek, spacerów,
  • życzy wszystkim „smacznego” przed posiłkami,
  • przez cały tydzień jest w centrum uwagi całej grupy.

Projekt przynosi wiele korzyści, wzmacnia poczucie wartości dzieci nieśmiałych, buduje dobra samoocenę dzieci poprzez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach.