"Montessoriańskie urodziny" w naszej grupie

„Taki dzień radosny, taki
dzień jedyny, kiedy dzieci
obchodzą swoje urodziny"

Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny.

W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów. Tym razem trochę w inny sposób obchodziliśmy bardzo radośnie 4 urodzinki Weroniki.

W naszej sali pojawiło się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim globus który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

Naszej jubilatce życzymy uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości. Przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego. :)