"Zmisiowany Eko-kalendarz"

Wspólnie z naszym przedszkolnym Misiem realizujemy kolejny moduł projektu  pt." Mały miś w świecie wielkiej literatuty", a mianowicie "Zmisiowany Eko-kalendarz".

Głownym celem tego modułu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczo-technicznych, wyobraźni twórczej oraz kreatywności i aktywności poznawczej dzieci.

Moduł zakłada świętowanie w przedszkolu wybranych świąt ekologicznych, oczywiście z literackim akcentem. Dziś wspólnie zdecydowaliśmy, które zaproponowane święta będziemy celebrować w naszej grupie. Wspólnie wykonaliśmy kalendarz ekologiczny z rolek po papierze toaletowym. W danym dniu w rolce będą czakały na dzieci zadania i kolorowanka  do wykonania.

Misiowa Mama dostarczyła nam również listę proponowanych świąt wraz z tytułami polecanych opowiadań/wierszy/bajeczek do przeczytania dzieciom.

Zapowiada się ciekawa, ekologiczna przygoda!