Zimowe "kodowanie na dywanie"

„Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właściwie oznacza?

Programowanie staje się dziś ważnym kierunkiem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia, aby jednak dzieci z powodzeniem kodowali, pewne umiejętności analizowania, wnioskowania, planowania możemy zaszczepić u dzieci jeszcze na etapie przedszkola i własnie my to robimy w naszej grupie :).

Do przeprowadzenia zajęć wcale nie potrzebujemy sprzętu komputerowego, ponieważ do nauki programowania można wykorzystać wiele elementów powszechnie dostępnych, na przykład maty, kolorowych kartoników, kubków, specjalnych plakietek z symbolami, klocków.

Dla dzieci to cenna lekcja analizowania różnych wariantów wydarzeń, wysnuwania wniosków i planowania działań, rozumienia poleceń. Umiejętność myślenia to cecha, której znaczenie z całą pewnością się nie zdezaktualizuje. W ramach zajęć z kodowania nasze dzieci będą doświadczać kreatywnych zadań na specjalnych matach, dywanie, będą działać, główkować i świetnie się bawić. :)