Zajęcia kulinarne "Kuchcikowo"

Zabawy kulinarne należą do jednych z najbardziej lubianych zajęć przez dzieci, zarówno w domu jak i w przedszkolu. Dzięki tym zajęciom dzieci będą miały szansę by wejść do świata kulinarnego i chodź na chwilę, stać się "małymi kucharzami". Pozwoli to  przedszkolakom usprawnić się manualnie poprzez: krojenie, obieranie, ugniatanie, mieszanie, smarowanie. Nabędą one również nowe doświadczenia i udoskonalą czynności związane z samoobsługą. Dzięki zajęciom kulinarnym dzieci nauczą się rozpoznawania smaków, właściwego zachowania przy stole, posługiwania sztućcami, dbałość o porządek. W trakcie zajęć kulinarnych dzieci odbywają przygodę, którą na pewno będą wspominać przez długi czas, poznają wyposażenie kuchni oraz zgłębią specyfikę zawodu kucharza.

Zajęcia "Kuchcikowo" otwierają dzieci na nowe smaki, ale także rozwijają u nich kreatywne myślenie. Przedszkolaki staną się bardziej śmiałe, samodzielne oraz lepiej zorganizowane. Nabędą prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych. A wszystko to poprzez świetną zabawę.