British Day- Dzień Brytyjski w naszym przedszkolu

9 lutego w naszym przedszkolu odbył się Dzień Brytyjski. Dzieci w tym dniu wzbogacały swoją wiedzę o Wielkiej Brytanii – jej kulturze, życiu codziennym. Dzień Brytyjski rozpoczął się juz od samego rana. Dzieci miały okazję spróbowac śniadanie, obiad i podwieczorek w stylu brytyjskim. Następnie Pani Ania zabrała dzieci w ciekawą podróż z piosenką do Wielkiej Brytanii. Dzieci bawiły się w rytm dziecięcych melodii, oczywiście w języku angielskim. Wykonywały różne zadania, które przygotowała dla nich Pani Ania. Następnie w każdej sali dzieci uczestniczyły w rytuale picia herbatki – dostojnie i z wielką elegancją wcielały się w arystokrację brytyjską. Po przerwie na herbatkę na naszą grupę czekało kolejne zadanie: wykonanie flagi brytyjskiej. Przedszkolaki nie potrafiły ukryć radości z powodu atrakcji, które odbyły się podczas tego dnia i z niecierpliwością czekają na powtórkę za rok.