"Dzień Dobrego Słowa" połaczony z Walentynkami

12 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy „DZIEŃ DOBREGO SŁOWA” połączony z Walentynkami.
Dzień Dobrego Słowa to inicjatywa, która ma pomóc czynić świat lepszym, piękniejszym,  szczęśliwszym. Jest to dzień po brzegi wypełniony serdecznością, miłym słowem, wzajemnym szacunkiem i przyjazną atmosferą.
Ogólnopolski Dzień Dobrego Słowa został zainicjowany przez panią Iwonę Majewską – Opiełka - psycholog i założycielkę fundacji Wychowanie do szczęścia.
Ten dzień obchodziliśmy pod hasłem: „Okaż swoje uczucia dobrym słowem nie tylko w Walentynki”
W tym dniu wszędzie panował kolor czerwpny- sybol miłości. Od samego rana każdy, kto wchodził do naszego przedszkola został obdarowany DOBRYM SŁOWEM. Ponadto zaprosiliśmy wszystkich Rodziców do wspólnej zabawy pt. "Weś ze sobą dobre słowo i podaj dalej."
Tego dnia każdy przedszkolak bardzo starał się używać pięknych słów nie tylko podczas zajęć, ale i w czasie zabaw dowolnych, wykazując się znajomością wyrazów, które są miłe, przyjazne, serdeczne i nie sprawiają innym przykrości. Pomogło nam w tym wykonane wspólnie "Serce dobrych słów". Wysłuchaliśmy tego dnia również bardzo intersującą bajkę pt. "O ciepłym i puchatym", która zachęcała do tego, aby w tym trudnym i niezwykłym czasie obdarzać się wzajemnie uśmiechem i dobrym słowem. Wszyscy tego teraz bardzo potrzebujemy. Dzieci nie zapomniały też o rodzicach, po południu każdy przedszkolak zabrał ze sobą serduszko z pouczającym cytatem.
Dzień Dobrego Słowa przyniósł wiele emocji, które pomogły dzieciom nie tylko wzbogacić doświadczenia, ale także zaszczepić umiejętności ładnego wysławiania się i szacunku do innych ludzi.

Dobre słowo rozwesela serce człowieka,
nie oszczędzaj miłych słów-
wielu ludzi na nie czeka!”