"ZIELONY OGRÓDEK"

10 MARCA 2021 R

„Na parapecie doniczek bez liku,

trochę nasionek, trochę słoików.

Każdy przedszkolak sadzi i sieje,

i co dzień patrzy, co się tam dzieje.

Pilnuje, żeby nie były suche,

a potem zbiera szczypior, rzeżuchę.

Myje i sieka na kanapeczki

zdrowe roślinki z własnej grządeczki.”

Przedwiośnie  to doskonała pora roku aby rozbudzić zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie.

Stwarza bowiem sprzyjające warunki do prowadzenia obserwacji i poznania cyklu rozwojowego roślin oraz warunków potrzebnych do ich wzrostu.

„Biedroneczki" dziś  sadziły oraz siały różnorodne nasiona: owies, rzeżuchę, pszenicę, szczypiorek, cebulkę poznały również oglądając żywe rośliny ,dotykając, wąchając i smakując.

Założyły również hodowle fasoli.

Jedne nasionka wsadziły wprost do ziemi ,a drugie na gazie ,zanurzonej w słoiku z wodą .W ten sposób będą obserwować różnicę w ich kiełkowaniu i wzroście .

Zajęcia przyrodnicze miały na celu wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin, wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania

Na koniec zostały ustalone dyżury przy pielęgnacji roślin.

Gdy wyrosną, będą bogatym źródłem witamin i zdrowym dodatkiem do kanapek.