Urodzinki Moniczki:)

"Urodzinowe słoneczko Montessori świeciło dzisiaj dla Moniczki"

Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, w którym obchodzi ono swoje urodziny.

W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do świętowania

swoich  urodzin i  spędzenia tych miłych chwil w gronie kolegów i koleżanek.

W naszym przedszkolu staramy się, aby urodziny były niezapomnianą i wyjątkową chwilą.

26 marca  2021 roku w piątek obchodziła swoje 7 urodziny Monika.

Jak zawsze podczas takich uroczystości nie mogło zabraknąć wspaniałej zabawy i dobrego humoru.

Najpierw odbyła się koronacja naszej solenizantki.

Urodzinową przygodę kontynuowaliśmy wykorzystując metodę „Słoneczka” wg Montessori.

Jest to sposób, który stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku i miesięcy.

Na podłodze położyliśmy uszyte z materiału słoneczko ,a na jego dwunastu promieniach ułożyliśmy nazwy miesięcy.

Solenizantka wędrowała  dookoła słońca począwszy od miesiąca w którym się urodziła, po drodze do każdej

miseczki pomocnik  wrzucał jeden  koralik, który jest

symbolem jednego miesiąca, a do 12

Moniczka musiał obejść słoneczko dookoła tyle razy ile miał lat czyli w jej przypadku „7"

Moniczko życzymy Ci wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu !