Wiosenny kącik przyrody

„Świeci słoneczko jasne,
Wiosenny wieje wiatr,
Że aż przedszkolakom,
Chce się iść przez świat!!!”
Nareszcie przybyła tak oczekiwana przez wszystkich WIOSNA!!! Ta piękna, kolorowa, słoneczna pora roku sprawia, iż w naszych sercach i przedszkolu jest więcej kolorów, radości .W naszej sali  pojawiał się ZIELONY KĄCIK PRZYRODY. Dzieci sadziły szczypiorek i kwiatki, siały rzeżuchę oraz inne wiosenne roślinki. Podczas prac w kącikach przyrody przedszkolaki dowiedziały się, czego potrzebują rośliny, aby rosnąć, jakie są etapy sadzenia roślin oraz miały możliwość obserwowania jak kiełkują roślinki. Radości było wiele, dzieci bardzo chętnie włączały się do pracy. Posadzone nasiona w pojemnikach i kwiaty umieściliśmy na parapecie okna, tworząc wiosenny kącik przyrody.
Podczas tych zajęć dzieci rozwijały wiedzę na temat przyrody i roślin, uczyły się dbania i odpowiedzialności za swoją pracę-wyhodowanie roślinki.