"Moje Miasto-a w nim barwy ojczyste"

,,Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

A na tej fladze, biel jest i czerwień.

Czerwień- to miłość, biel- serce czyste,

Piękne są nasze barwy ojczyste."

(Cz. Janczarski)

30.04.2021r

W piątek  grupa "Biedroneczki" rozmawiała  o symbolach narodowych: fladze, godle i hymnie.

Dzieci poznały pojęcie ojczyzna i dowiedziały się, że Polak jest osobą, która mówi po polsku, a jego krajem jest Polska.

Dzeici wspólnie odśpiewały z powagą  hymn i mówiliśmy o tym, kiedy i dlaczego go śpiewamy oraz jak należy się zachować, gdy się go słyszy.

Przedszkolaki dowiedziały się, czym są i jak wyglądają flaga i godło Polski – orzeł biały.

Oglądały filmy edukacyjne związane z świętem  FLAGI.

Zajęcia przeprowadzone miały również na celu budowanie poczucia przynależności lokalnej.

Dzieci poznawały na ilustracjach Garwolina naszą okolicę   jej zabytki oraz wysłuchały legędy o " Rycerzu Garwolino" i jaką tajemnice skrywa nasz herb.

Na zakończenie "Biedroneczki" wykonały prace plastyczną -"FLAGĘ POLSKI " i " ORZEŁKA W SERUSZKU".