Święto Polskiej Niezapominajki

Dzień Niezapominajki obchodzimy od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji.

Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.

W piątkowy poranek 14 maja obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Polskiej Niezapominajki”. W  grupie przedszkolnej została  przeprowadzona  pogadanka związana z tą tematyką. Wszystkie przedszkolaki były ubrane w kolorze niebieskim.

Dzieci wykonały piękne "Laurki- niezapominajki" związane z niezapominajkowym kwiatem. Nie zabrakło tańców, zabaw z kodowaniem na dywanie, gry matematycznej oraz radosnych uśmiechów na twarzy. Tak nam minął ten wyjątkowy- niezapominajkowy dzień.

Sens obchodów tego dnia oddaje fragment wiersza Marii Konopnickiej„ Niezapominajki są to kwiatki z bajki(…) i szepcą mi skromnie: – Proszę, nie zapomnij o mnie!”.