Udzial w projekcie edukacyjnym " Szkolne przygody Gangu Swojakow"

Edukacja ekologiczna dzieci, jak żyć blisko natury i w zgodzie z nią jest niezwykle ważna. Dlatego wierzymy, że poznanie przez najmłodszych piękna Polskiej natury oraz gatunków zwierząt, które należy szczególnie chronić, jest niezwykle istotne, dlatego z ogromną przyjemnością Pszczolki zgłosiły się  do udziału w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków". Koordynatorem projektu w naszej grupie jest Pani Martyna Łysiak.

Celem programu jest pomoc nauczycielom i rodzicom w zachęceniu dzieci do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu. W dobie mediów i Internetu szczególnie ważne jest nauczyć dzieci odrywać wzrok od różnego rodzaju ekranów i żyć w zgodzie z naturą. Chcemy pokazać dzieciom piękno natury, oraz że jej odkrywanie i poznawanie może być niezwykłą zabawą, w czym pomogą specjalnie przygotowane zadania, a nasi nowi bohaterowie pokażą dzieciom zagrożone gatunki zwierząt i jak je chronić.

Zadanie dla przedszkolaków to nagranie filmu z artystycznym, zespołowym wykonaniem piosenki bohaterami Gangu.