Wycieczka do Fabryki Elfów i na wystawę pt. Cosmos Discovery

23 listopada odbyła się kolejna wycieczka grupowa. Tym razem pojechaliśmy do Warszawy, aby zobaczyć kosmiczną wystawę, a tam dzieci mogły dowiedzieć się jak wygląda wnętrze promu kosmicznego, kombinezon i jedzenie kosmonauty, które zwierzęta jako pierwsze poleciały w kosmos, oraz jak nazywali się kosmonauci którzy wycieczki kosmiczne już mają za sobą. Dzieci oglądały też filmiki pokazujące start rakiety, czy też fragmenty niesamowitej  przestrzeni kosmicznej.

Drugim punktem naszej wycieczki była wizyta w Fabryce Elfów, która znajduje się na Stadionie Narodowym. A tam na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Już na powitanie wyszły do dzieci Elfy i zaprowadziły do sali pełniej magii. Elf Ważniak szukał w wielkiej księdze "Ósmej legendy" którą niestety ktoś mu wykradł. Poprosił dzieci aby udały się do Fabryki Elfów w poszukiwaniu zaginionej legendy. Dzieci musiały zbudować most z klocków, skakać w krainach nadmuchanych powietrzem, rzucać celnie do prezentów ustawionych na półkach, oraz przejeżdżać na reniferach przez zimowy teren. Na koniec dzieci spotkały Mikołaja, który obdarował je książkami, dyplomami za wytrwałość, oraz płytą CD z ”Ósmą legendą", którą będziemy mogli odsłuchiwać w przedszkolu. Oczywiście zaprosiliśmy Mikołaja do naszego przedszkola i obiecał, że przybędzie 6 grudnia.

Wszyscy bezpiecznie i w dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola, gdzie na dzieci czekali stęsknieni Rodzice.

Warto podróżować, poznawać świat i spotykać ciekawe postacie... prawdziwe i te bajkowe.  Śmiech