"Miś ma futro bardzo miękkie , po to Misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy tylko chcesz"

Wszystkie dzieci kochają pluszaki, a zwłaszcza misia, bo do niego można zawsze się przytulić, wyszeptać do ucha największe tajemnice i drobne smutki. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. 25 listopada dzieci uroczyście obchodziły Święto Pluszowego Misia. Celem było poznanie misia, bohatera wielu bajek i najlepszego przyjaciela wszystkich dzieci. W tym dniu dzieci uczestniczyły w interaktywnym spotkaniu z bajką pt. „Pinokio, Sindbad, Królowa Śniegu, Pokahontas”. Podczas zajęć w salach obejrzały filmy przedstawiające historię pluszowego misia. Rozpoznawały misie, bohaterów z różnych bajek: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka i innych. Bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.