Dzien Górnika z projektu edukacyjnego pt. "Przedszkole jako ośrodek zrównoważonego rozwoju"

W piątek 3 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Górnika.Była to najlepsza okazja do wzbogacenia wiedzy na temat jego ciężkiej pracy. Nasi najmłodsi z uwagą słuchali historii na temat powstania węgla oraz aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat pracy oraz munduru galowego górnika. Wysłuchały także opowieści na temat dobrego ducha kopalni „Skarbnika” oraz patronki górników św. Barbary.  Jako podsumowanie odważyliśmy się wspólnie wziąć udział w quizie, który sprawdził naszą wiedzę na temat pracy górnika. Wspólnymi siłami wypadliśmy bardzo dobrze. Na koniec tego dnia starszaki wykonały wspaniałe prace plastyczne, które okazale zaprezentowały na tle tematycznie udekorowanej tablicy. Ten dzień był dla naszych podopiecznych ważną lekcją, która uświadomiła im jak ważna, niebezpieczna i trudna jest praca górnika.