Witamy, Święty Mikołaju!

To Mikołaj Święty

To Mikołaj! To Mikołaj!

Niesie nam prezenty!".

6 grudnia to bardzo dobrze znana dzieciom data! Tego dnia zwykle dzieci wyczekują Świętego Mikołaja, a tak było także i tym razem! Od rana Biedroneczki spoglądały przez przedszkolne okno, oglądały nasz ogród, plac przedszkolny i ruchliwą ulicę w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów mówiących o tym, że Święty Mikołaj się zbliża.

I tak! Udało się! Kilka chwil później zaczął sypać śnieg, co Biedroneczki uznały za znak dany przez pędzące do nas renifery! Dzieci szybciutko przebrały się w ciepłą odzież i wyszły na plac przedszkolny, by tam wdzięcznie powitać naszego Gościa! Lecz, ku ich zaskoczeniu, Gość nie był jeden, a 3! I wcale nie przyjechali saniami, lecz pięknym kabrioletem! A co to oznaczało? - tylko jedno! Należało powitać ich 3 razy głośniej i serdeczniej!

Po krótkiej sesji zdjęciowej każda z grup zaprosiła Mikołaja do swojej sali, aby pokazać, jak dzieci w naszym przedszkolu dbają o zabawki i o porządek, a gdy Mikołaj rozsiadł się wygodnie w fotelu - poprosił Biedroneczki, aby pokazały, czego zdążyły nauczyć się w przedszkolu. Jak się okazało - Biedroneczki sprostały zadaniu! Nasz Gość był pod wrażeniem, jak głośno dzieci potrafią recytować wiersz i jak pięknie śpiewają piosenki!

Jak się pięknie złożyło - dzisiejsze zadanie adwentowe brzmiało: "Pięknie zaprezentuj wiersz i piosenkę Świętemu Mikołajowi!", a patrząc na zachwyt naszego Słuchacza - zadanie zostało zrealizowane, dlatego Biedroneczki mogły wyciągnąć z naszego kalendarza małą nagrodę i wrzucić ją do słoja, aby po zakończonym adwencie móc wspólnei wspominać i się delektować!

To nie mogło zakończyć się inaczej - Mikołaj wręczył prezent KAŻDEMU Przedszkolakowi i obiecał także, że chętnie wróci do nas za rok! Biedroneczki już z pewnością się o to postarają!

PS. Dziękujemy kochanym Rodzicom za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów Śnieżynek i Elfów!