Multisensoryka, czyli odkrywamy świat wszystkimi zmysłami

W naszej grupue odbyły się kolejne zajęcia sensoryczne pt. "Grudniowy zawrót głowy". Grudzień kojarzy się przede wszystkim ze świętami, dlatego też wszystkimi zmysłami staraliśmy się poczuć magię świąt. Jest kilka takich zapachów, które nieodmiennie kojarzą mi się ze świętami- korzenny aromat pierników, niezwykła woń wesoło bulgoczącego barszczyku, zapach choinki... Wśród nich nie może też zabraknąć cytrusowo-goździkowych nut:).  Takie mandarynki czy pomarańcze możemy ułożyć na stole, na parapecie lub na talerzach. Gdy na talerzu dodatkowo rozsypiemy mieszankę z cynamonu i gałki muszkatołowej, dom na wiele dni wypełni niezwykły, świąteczny aromat. Dziś wspólnie z przedszkolakami wykonalismy pachnące manadrynki udekorowane gozdzikami. Dzieci stworzyły na owocavh niesamowite wzory.