"Step by step" - realizacja programu edukacyjnego

Program „Step by step” – poznajemy Stepka

Nasze przedszkolaki przystąpiły do programu edukacyjnego „Step by step”. Program ma na celu rozwijanie u dzieci postaw takich jak: pewność siebie czy też otwartość w wyrażaniu emocji oraz swojego zdania. Udział w programie ma pomóc przedszkolakom przygotować ich do bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii zapewniając im przy tym świetną zabawę. Na zajęciach będzie nam towarzyszył wesoły Stepek, przesympatyczny stworek, który uwielbia się ruszać i bawić, jego zadaniem będzie zachęcić przedszkolaków do stepowania. Stepował wraz z Misiami do przodu, do tyłu, w prawo, w lewo. Nasze przedszkolaki z wielką radością stepowały wraz ze Stworkiem, odpowiedziały na wszystkie pytania przygotowane przez Stepka, aby Mu się przedstawić i bliżej się poznać. Poznały emocje jakie towarzyszą Stepkowi w różnych sytuacjach, opowiedziały o swoich zachowaniach i odczuciach jakie im towarzyszą. Jesteśmy przekonani, że nauka przez zabawę i tematy zaproponowane w programie bardzo się dzieciom spodobają. Przepuszczamy, że już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania ze Stepkiem.