Zdrowo i sportowo!

Jednym z wielu projektów, w jakim bierze udział nasze Przedszkole jest "Zdrowo i sportowo"!

Jego głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci. Chcemy pokazać dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy

Równocześnie akcja ma też pokazać, że ćwiczyć można praktycznie zawsze i prawie wszędzie. W projekcie nie ma zgody na łatwe wyjaśnienia, typu „u nas nie ma odpowiedniej sali”, „pogoda dziś jest nieciekawa” czy też „gdybyśmy mieli takie wyposażenie to…”.

Akcja jest też skierowana bezpośrednio do rodziców, ponieważ najlepszą i najskuteczniejszą metodą nauki dziecka, jest pokazanie mu dobrego, a w tym wypadku zdrowego i aktywnego modelu. Tymi modelami, mają być otaczający i wychowujący dzieci dorośli. Zatem akcja zachęca do zmiany zachowań nie tylko dziecka, ale całej rodziny czy placówki edukacyjnej.

Nasze Biedroneczki radzą sobie świetnie, a także bardzo często wychodzą z inicjatywą samodzielnego prowadzenia zajęć sportowych! Jak widać - hasło "W zdrowym ciele - zdrowy duch" nie jest im obce!