Wiosenna Żakinada!

"Przyszła do nas Wiosna, piękna i radosna!"

21 marca wszystkie Żaki - małe, duże, wyszły na ulice miasta, by wspólnie z radością powitać Wiosnę!

W Akademii Pana Kleksa przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej - sala Biedroneczek zaczęła zmieniać wystrój i zazieleniła się. W poniedziałek w przedszkolu królowały odcienie zieleni, zarówno w pomieszczeniach, jak i ubiorze przedszkolaków.

Świętowanie rozpoczęło się od wspólnego wyjścia na ulice miasta, z radosnym śpiewem na ustach. Dziewczynki w pięknych wiankach, chłopcy - z kolorymi wiatrakami dzielnie kroczyli zachwycając się piękną pogodą, a także licznymi zwiastunami nowej pory roku napotykanymi podczas uroczystego pochodu.

Następnie dzieci rozwiązywały zagadki oraz wysłuchały opowiadań o nadejściu wiosny. Nie zabrakło również zabaw artystycznych - grupa Biedroneczek wykonała ogromny plakat pod tytułem "Wiosna za oknem", który można było podziwiać na wystawie w naszym przedszkolnym ogrodzie.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawitała u nas na dobre!