Dzień kolorowej skarpetki

18 marca Biedroneczki obchodziły tzw. Dzień Kolorowej Skarpetki.

Zakładając kolorową skarpetkę zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa. W Światowym Dniu Chorych na Zespół Downa chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele - jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka.

Biedroneczki tego dnia brały udział w całym mnóstwie ciekawych aktywności podnoszących ich świadomość na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa i wpajających szacunek do nich. Nasze przedszkolaki wysłuchały wiadomości na temat tego schorzenia, a także zadawali pytania - chcieli jak najwięcej się dowiedzieć! Sergegowali skarpetki, klasyfikowali je. Na koniec dnia wykonali pracę plastyczną - własne kolorowe skarpetki, a nawet otrzymali piękne ordery!

Dziękujemy Rodzicom za założenie Dzieciom skarpetek "nie do pary".