Wycieczka do Bałtowa ;)

26 maja nasze „Pszczółki ” wybrały się na wycieczkę edukacyjną do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE. Choć droga była daleka okazało się, że minęła nam bardzo szybko a było naprawdę było warto. Po dotarciu do celu, entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw nasze przedszkolaki udały się do Jura Parku. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Jurajskim dzieci obejrzały różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Mieliśmy okazję tego dnia spotkać się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Wrażenie, że są bardzo blisko wywołało u nielicznych strach, jednak większość przedszkolaków była mocno podekscytowana i zafascynowana ich widokiem. Kolejną atrakcją wycieczki była przejażdżka amerykańskim "school busem" wśród zwierząt współcześnie żyjących. dzieci miały okazję do obserwowania z bliska strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków, które rozmieszczone były na wielohektarowym terenie – tzw. Safari. Na zakończenie wizyty w Bałtowie odwiedziliśmy Sabatówkę z żyjącymi tam czarownicamii leśnymi wróżkami. Przejście tunelem wśród czterech pór roku było nie lada wyzwaniem dla dzieci i pań :) Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni. Wszyscy mamy nadzieję, że dla dzieci była to nie tylko niezapomniana przygoda, ale też doskonała lekcja prehistorii.