"Powitanie Jesieni"

Jesienią, jesienią
lecą z drzewa na ziemię
wielkie, twarde kasztany,
w liściach leżą schowane.
Jesień chodzi po lesie,
zbiera grzyby brązowe,
wiatr koszyki jej niesie
i orzechy w nie chowa”.

W naszym przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty.  22 września oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące. W Kąciku Przyrody pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce z sadu i warzywa. Każdy przedszkolak wspólnie z rodzicami przygotował jesienny kapelusz z darów jesieni. Kapelusze  były bardzo starannie wykonane i pięknie zdobiły główki każdego dziecka. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy. Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki: „Pani Jesień”, „Liście w parku”, „Taniec kasztanów”, „Kolorowe listki” itp.  Dzieci brały także udział w wielu zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.