Powitanie Jesieni

22 września, zgodnie z tradycją, w naszym przedszkolu odbyło się “Powitanie Jesieni”. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

W Kąciku Przyrody pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce z sadu i warzywa. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej poru roku poprzez rozwiązywanie zagadek, rebusów. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły również kolorowe jesienne prace plastyczne. Ogromną atrakcją okazało się być wspólne pieczenie jesiennych muffinek ze śliwkami! Zwieńczeniem tego pięknego dnia była interesująca wizyta Małej Orkiestry Dni Naszych oraz urocza, jesienna sesja zdjęciowa naszych Milusińskich!

Dzień ten był wprowadzeniem do tematyki związanej z jesienią. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć, spacerów i wycieczek.