"Wycieczka do Teatru Guliwer i sali sensorycznej - Sensorysie"

4 października nasze „Smerfy” wyjechały na wycieczkę do warszawskiego Teatru Guliwer na spektakl pt. "Pączek i Pompon wracają do domu". Tuż przed występem dzieci posłuchały opowieści o tym, skąd wzięła się nazwa teatru i jakich zasad należy przestrzegać, kiedy się już w nim znajdziemy. Spektakl wywołał u dzieci całe spektrum emocji. Były chwile, gdy wszystkie dzieci w ciszy wpatrzone były w scenę wyczekują dalszego rozwoju zdarzeń, pełni lęków o dalsze losy bohaterów, jak i chwile, gdy hałas śmiechów i oklasków dał się słyszeć z całej widowni. Nasze „Smerfy” tego dnia zwiedzały krainę sensorycznych przygód – Salę sensoryczną „Sensorysie". Kraina Sensorysiów to największa sensoryczna przestrzeń, stworzona całkowicie z myślą o prawidłowym rozwoju zmysłów i zdolności poznawczych u dzieci. Sala zabaw w której spędzali czas to przestrzeń, w której nie ma przypadkowych zabawek, ani sztampowych rozwiązań spotykanych w innych salach zabaw. Oryginalne konstrukcje i zabawki zostały zaprojektowane tak, aby rozwijać zmysły i prawidłową integrację sensoryczną. Wnętrze jest wykończone z dbałością o szczegóły i ekologię, a aranżacja nawiązuje do polskich lasów, gór i jezior. W samym sercu Krainy Sensorysiów znajduje się labirynt sensoryczny, w którym sale poświęcone są kolejnym zmysłom. Scenografia i temat przedstawienia zostały przygotowane zgodnie z najnowszą wiedzą na temat rozwoju sensorycznego. W poszczególnych salach dzieci odkrywały, jak działa wzrok, słuch, węch, dotyk, czym jest czucie głębokie i równowaga. Ważnym elementem labiryntu jest interaktywna postać Rysia, która towarzyszyła dzieciom przez całą wyprawę.