Dzień Drzewa

W poniedziałek 10 października w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Drzewa. Rodzice zadbali o to, żeby ich pociechy ubrane były na zielono. Gościem specjalnym w tym dniu był Pan Michał Witak - Leśniczy z Nadleśnictwa Garwolin, który przeprowadził wspaniałą lekcję przyrody. Dzieci dowiedziały się, jak ważne są dla nas drzewa, co nam dają i dlaczego warto o nie dbać. Wspólnie zasadziliśmy nowe drzewko w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci wykazały się wiedzą na temat różnych rodzajów drzew, rozpoznawały je po liściach, owocach oraz kodowaliśmy na różne sposoby wykorzystując dary jesieni. Dużym zaangażowaniem wykazały się dzieci w przygotowaniu zielonego ryżu sensorycznego. Obchody Dnia Drzewa przyczyniają się do szacunku dla środowiska naturalnego w dorosłym życiu.