Dzień Postaci z Bajek

7 listopada w grupie Biedroneczek miał miejsce Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa - bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło... Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Kierując się tą wartością wspólnie zadecydowaliśmy, aby odtworzyć piękną piosenkę z bajki "Vaiana: Skarb oceanu", przy czym wcielić się w dwie główne postacie - Vaianę oraz Maui.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowane stroje!