Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają  i bawią, ale też wychowują. Ich celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.

W  tym dniu nasza sala zamieniła się w „Krainę Lodu”.  Dzieci w pięknych strojach wykonały inscenizację do piosenki „Serca lód”. Ten dzień sprawił  przedszkolakom  wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie sięgać . Rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie poprzez przygotowanie strojów dla dzieci.