Slime, czyli kolorowy glutek!

Dzieci na całym świecie wprost uwielbiają slimy, czyli kolorowe glutki! Służy do zabawy sensorycznej oraz rozwija percepcję zmysłową. Zabawa przy użyciu slime stymuluje przede wszystkim rozwój zmysłu dotyku oraz wspomaga rozwój motoryki małej. Zabawa glutkami pobudza kreatywność i rozwija wyobraźnię, jednak przede wszystkim - jest to świetna frajda. Biedroneczki postanowiły zrobić go samodzielnie! Każdy z nas miał możliwość dodawania składników, mieszania, wybierania kolorów, brokatów. Na początku było trudno, ale z czasem każdy z nas posiadał super rozciągliwego glutka!

Slime okazał się niezwykłą masą plastyczną, uwielbianą przez Biedronki. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem podeszły do zadania. Najpierw musiały dokładnie przyjrzeć się jak wykonać eksperyment, jakich materiałów użyć i w jakich proporcjach. Następnie każdy zabrał się do samodzielnej pracy. Zajęcie to wymagało ogromnej koncentracji, niemniej jednak, wszystkim bez wyjątku udało się stworzyć własnego, bardzo rozciągliwego slima!