„Święty Mikołaj patron nie tylko od prezentów”

Mój kochany Mikołaju cały rok czekałem.

Byłem bardzo, bardzo grzeczny, bardzo się starałem…….

Tak śpiewały dzieci w Akademii Pana Kleksa  w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem, a potem usłyszeliśmy donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj!  Gość z Dalekiej Laponii wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków oraz zachwyt jego obecnością. Podczas spotkania Mikołaj rozmawiał z dziećmi: czy były grzeczne, czy Panie były grzeczne,  czy zjadają wszystkie posiłki?, co lubią jeść itp. Dzieci zaprezentowały przed Mikołajem wierszyk i piosenki.

Na zakończenie Mikołaj wszystkie dzieci obdarował wspaniałymi prezentami. Odbierając prezenty przedszkolaki mogły usiąść na kolanach św. Mikołaja, przytulić się do niego i „pociągnąć" za śnieżnobiałą brodę. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia.

Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.