Wizyta Świętego Mikołaja

Cały rok czekałem!

Byłem bardzo, bardzo grzeczny,

Bardzo się starałem!"

Tak śpiewały dzieci w grupie Biedroneczek w oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to niewątpliwie jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku! Dlatego przygotowują się do niego niezwykle starannie. W tym roku nasze Przedszkolaki nauczyły się pięknej piosenki oraz wierszaktóre pięknie zaprezentowały przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu - robią to z wielką przyjemnością!

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Po naszej sali krzątały się pracowite Biedroneczki dopinając scenerię na ostatni guzik - tak, aby nasz Gość był nią oczarowany! Znalazł się tak ogromny, wygodny fotel - specjalnie dla strudzonego po całonocnej pracy Świętego, a przy nim - bogato nakryty stoliczek z gorącą czekoladą oraz pierniczkami. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać! Już z samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz tym razem nie był sam! Asystowała mu niezwykle utalentowana Świąteczna Orkiestra, która cieszyła nasze uszy piękną, klimatyczną, świąteczną nutą! Dzieci szybciutko zaprosiły Świętego Mikołaja do naszej sali, gdzie ciepło go ugościły, pięknie zaprezentowały swoje umiejętności, a także dostały wspaniałe prezenty!

Dzieci niezwykle ciepło i radośnie wspominały wizytę, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

JAK TO DOBRZE JEST BYĆ GRZECZNYM! :)