Sensoryczne zabawy sztucznym śniegiem

Sztuczny śnieg? Dlaczego nie?! Skoro zimową porą za oknem nie ma śniegu, a chcielibyśmy polepić kulki śnieżne oraz inne zimowe figurki, odcisnąć różne wzory, postanowiliśmy poradzić sobie w inny sposób.  Namiastkę zimy stworzyły dzieci z grupy "Pszczółki" bawiąc się sztucznym śniegiem, który własnoręcznie wykonały, wykorzystując w tym celu mąkę ziemniaczaną,  piankę do golenia i sodę. Biały, miękki puch do złudzenia imitował prawdziwy śnieg i pozwolił na rozwój wyobraźni, bo tylko ona ogranicza pole do zabawy. Sensoryczne zabawy sztucznym śniegiem były ogromną przyjemnością dla małych rąk, wskazane zwłaszcza  w ich rozwoju i ćwiczeniu motoryki, ale także w oddziaływaniu na inne zmysły. Lepienie, ugniatanie, formowanie – dokładnie te czynności wspomagają rozwój małych paluszków. Nowe doświadczenie zabawy sztucznym śniegiem sprawiło dzieciom wiele radości! :)