Wizyta Pani Higienistki

W naszym przedszkolu gościliśmy Panią Natalię reprezentującą gabinet stomatologiczny Smile Institute. Wspólnie z dziećmi ustaliliśmy szkodliwe i dobroczynne dla naszych zębów składniki pokarmowe. Pani w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się, czym jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować szczękę Pana Lwa, a następnie zabezpieczyć je specjalną pastą. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby. Dzieci biorące udział we wspaniałej prelekcji otrzymały piękne upominki.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i współpracę gabinetowi stomatologicznemu Smile Institute!