Wizyta Pani Higienistki

W naszym Przedszkolu gościliśmy Panią Natalię Garbarczyk - Higienistkę Stomatologii, która pracuje w Smile Institute w Garwolinie. Pani Natalia opowiedziała dzieciom o swojej pracy, zademonstrowała jak należy dbać o higienę jamy ustnej i jaka jest najlepsza technika mycia zębów. Dowiedzieliśmy się również o negatywnym wpływie próchnicy na zęby, zarówno stałe jak i mleczne. Pani Natalia pokazała sprzęt na którym pracuje w gabinecie, a chętne dzieci mogły spróbować swoich sił w myciu ząbków Pana Lwa, oraz zabazpieczaniu zębów specjalną pastą na modelu szczęki przyniesionym przez Panią Natalię. Na zakończenie dzieci sprawdziły swoją wiedzę podczas konkursu. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem, dzieląc się przy tym własnymi doświadczeniami związanymi z higieną jamy ustnej. Mamy nadzieję że to spotkanie zmotywuje wszystkie dzieci do dbania o swoje zęby i zdrowy uśmiech.

Bardzo dziękujemy Pani Natalii i Smile Institute, za zaangażownie w przygotowane spotkanie i za upominki, które otrzymały wszystkie dzieci!