"Słoneczka" z wizytą w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie

"Słoneczka" wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Garwolinie. Celem wizyty było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań literaturą dziecięcą. Zapoznaliśmy się z zasadami funkcjonowania biblioteki, sposobami wypożyczania książek i pracą bibliotekarza.  Pani przeczytała nam  jedną z przygód Lotty z książki „ Lotta z ulicy Awanturników" Astrid Lindgren. Ponadto mieliśmy okazje wziąć udział w ciekawych zajęciach z kodowania. Dzieci  uczyły się programowania z pomocą gry Scottie Go! i robota Photon. Przy okazji wszyscy świetnie się bawili. Te sympatyczne roboty dają nieograniczone możliwości zabawy. Uczą bardzo ważnych rzeczy - programowania, algorytmów, logicznego myślenia a wszystko to poprzez zabawę. Do przedszkola wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nowe czytelnicze doświadczenia.