„Czerwień to miłość, biel to serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste”- uroczyste obchody Dnia Flagi.

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także  rozwijając  poczucie przynależności narodowej 30 kwietnia uczciliśmy w naszym przedszkolu Świeto naszych barw ojczystych. Był to czas na przypomnienie dzieciom  naszych  symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Tego dnia przedszkolaki chętnie  wykonywały prace plastyczno- techniczne wśród, których nie mogło zabraknąć chorągiewek. Na zakończenie wszystkie zgromadzone dzieci utworzyły Flagę Polski z biało- czerwonych serc na placu przedszkolnym. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się polskie symbole narodowe.