Galaktyka w słoiku

Omawiając tematykę związaną z kosmosemBiedroneczki postanowiły wykonać "Galaktykę w słoiku". Eksperyment okazał się bardzo łatwy do wykonania, a przy tym niezwykle fascynujący i zaskakujący!

Dla dzieci oprócz ciekawego eksperymentu była to także wspaniała zabawa sensoryczna, przy której ćwiczyły swoje dłonie i obserwowały proces mieszania się barw. Przedszkolaki z lekarską dokładnością umieszczały watę w słoiku, dolewały barwioną wodę oraz dosypywały kolorowy brokat. Tym sposobem dzieciom udało się umieścić całą galaktykę, w małych szklanych słoiczkach, które później mogły zabrać do swoich domów. Serdecznie zachęcamy wszystkich do zrobienia własnych kosmicznych słoików! Dobry humor i bałagan – gwarantowane!