"Wielkanocny obiad"

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana. 4 kwietnia dzieci wraz z paniami zasiadły do obiadu wielkanocnego. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w przygotowanie świątecznego stołu. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki. Nie zabrakło także symboli wielkanocnych oraz pięknych stroików z bazi i bukszpanu oznaczających przyrodę, która budzi się do życia. Podczas spotkania przedszkolaki śpiewały piosenki związane z tematyką wiosenno – świąteczną. Wspólny, uroczysty obiad wywołał miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.

#AkademiaPanaKleksa
#Garwolin