"Kartonowo - tekturowo" :)

15 listopada 2023 r. odbył się dzień bez zabawek pod hasłem „Kartonowo – tekturowo”. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieci jak świetną zabawą jest sama chęć tworzenia. W tym dniu wszystkie zabawki pozostały w szafach, a nasze przedszkolaki kierowały się ogromną wyobraźnią w tworzeniu kolejnych ciekawych zabaw. Do ich dyspozycji były zgromadzone wcześniej pudła kartonowe, klej, nakrętki, butelki, nieograniczone ilości taśmy klejącej oraz ścinki materiałów. Każda grupa przygotowywała także kartonowe kostki, z których potem zostały ułożone postacie w różnej konfiguracji. Każda ściana kartonu to namalowana inna część ciała. Dzięki temu, powstawały przeróżne i dziwne postacie. Poprzez organizację takich zajęć pokazujemy dzieciom jak wielka jest ich fantazja oraz jak wiele niepowtarzalnych rzeczy można zrobić samemu. Dzień bez zabawek uczy dzieci jak walczyć z nudą, a także rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz umiejętności organizacyjne.